5 powodów dlaczego firmy upadają

Z całą pewnością rozpoczynając realizować swój pomysł na własny bizne chcesz odnieść sukces. Każdy rozpoczynający własną działalność chce odnieść sukces. Jak to się w takim razie dzieje, że większość firm upada? Poniżej 5 najczęstszych powodów.

Reklama

1.  Przekonanie, że zrobisz wszystko samemu.

smutekDo odniesienia sukcesu w biznesie potrzebna jest praca zespołowa. Nawet w sytuacji gdy jesteś jedynym członkiem twojego zespołu to wykonanie części zadań powinieneś zlecić i zawsze być otwartym na porady innych.

2.  Potępianie siebie za popełnione błędy

Także firmy przynoszące ogromne zyski mają swoje wzloty i upadki. Zapewne na twojej drodze pojawią się problemy do rozwiązania i pewnie zdarzą Ci się błędy. Popełnianie błędów jest dobre. Złe jest natomiast popełnianie na okrągło tych samych błędów. Tym co dzieli firmę, która odnosi sukcesy od tej która upadnie jest to, że ta pierwsza uczy się na swoich błędach.

3. Oczekiwanie, że sukces przyjdzie z dnia na dzień

Bardzo motywujące jest słyszeć jak jakiś nowy produkt staje się hitem z dnia na dzień. W rzeczywistości jednak odniesienie sukcesu wymaga o wiele więcej czasu i  pracy niż tylko jeden dzień. Wyobraź sobie którąkolwiek ze znanych „marek” i zastanów się ile mogło zająć jej stworzenie? W dzisiejszych czasach zdominowanych przez Internet sprzedaż może ruszyć bardzo szybko jednak sporo czasu zajmują testy tego co działa w twoim rodzaju biznesu.

4. Przekonanie, że już wszystko wiesz

Nawet jeżeli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie to i tak prędzej czy później zdasz sobie sprawę, że do odniesienia sukcesu niezbędna jest ciągła nauka i rozwój. Niemożliwy jest rozwój twojej firmy bez wyrobienia sobie przez ciebie nawyku poszerzania swoich umiejętności.

5. Przekonanie, że najniższe ceny zagwarantują Ci sukces.

Cena nie jest jedyną rzeczą wpływającą  na decyzje zakupowe. Odpowiednie wyznaczenie ceny produktu czy usługi jest sztuką. Cena odpowiednia jest skuteczniejsza niż cena najniższa.

Stopka autorska: pomysł na własny bizne – http://www.pomnazanie-pieniedzy.pl/biznes-wlasny.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz