Dlaczego kobiety korzystają z chirurgii plastycznej?

Wśród wielu nacji panuje opinia, że Polki to jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. W takim wypadku pojawia się pytanie, czy zabiegi chirurgicznej polegające na poprawieniu niedoskonałości mają sens w kraju takim jak Polska?

Reklama

chirurgia plastycznaWbrew pozorom okazuje się, że tak i zapotrzebowanie na usługi typu usuwanie cellulitu są tak duże, że w wielu gabinetach trzeba umawiać terminy ze znacznym wyprzedzeniem.

Być może przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt czerpania inspiracji z kultury zachodu. Wystarczy tylko przekroczyć Odrę, by przekonać się, jak popularna w innych krajach jest medycyna estetyczna. Nieustanne dążenie kobiet do ideału powoduje, że chirurgia plastyczna to jedna z bardziej dochodowych branży w medycynie. Kiedyś mało kto miał pojęcie, czym jest fraxel, który jest tak często wybierany przez klientki, które pragną się odmłodzić.

Ze względu na to, że portfele Polaków z każdym rokiem się powiększają, specjaliści znający się na chirurgii plastycznej zwykle mają pełne ręce roboty. Co ciekawe na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej decydują się coraz młodsze kobiety, czasem nawet nastoletnie dziewczyny pragnące zrobić karierę na wybiegu. Jednak to nie one korzystają z zabiegów takich jak usuwanie cellulitu, które są najczęściej wykonywane na życzenie pań po czterdziestce. Kobiety, które przeraża proces starzenia, co jakiś czas decydują się na korekcję zmarszczek na twarzy laserem typu fraxel. Pomimo tego, że ceny za tego typu usługi nie należą do tanich, właściciele klinik plastycznych nie narzekają na brak zainteresowania ze strony klientek.

Stopka autorska: usuwanie cellulitu – http://www.arsestetica.pl/liposhock.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz