Dlaczego montaż klimatyzacji sprawdza się w Warszawie?

Zimna kalkulacja, to powód, dla którego tak wiele firm inwestuje w montaż klimatyzacji. Warszawa czy Próchnik – zawsze liczą się pieniądze. A nie komfort lub jego brak.

Reklama

KlimatyzatorMoże na Lazurowym Wybrzeżu albo w Barcelonie. Może gdzieś w Budapeszcie lub w Soczi. Ale Warszawa? Montaż klimatyzacji w takim miejscu wydaje się, zwłaszcza w grudniu, nonsensem. A jednak – montuje się.

Klimat umiarkowany, temperatury czasem wysokie

I nie bez przyczyny. Jeżeli chodzi o montaż klimatyzacji Warszawa jest miejscem, w którym takie inwestycje mają głęboki sens. Może nie aż tak głęboki jak sztolnie kopalni soli w Wieliczce, ale na głębokość kolejki podziemnej – na pewno.

W czym rzecz? Otóż Warszawa, tak jak i cała Polska, leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. A z tego wynika, że chociaż w zimie temperatury są często bardzo niskie (choć czasem wręcz przeciwnie), to w lecie szybują pod sufit.

Efektem jest wysoka temperatura w miejscu pracy. A więc tam, gdzie konieczna jest jej stabilizacja wymagana, jeśli ktoś chce utrzymać wysoką wydajność. Montaż klimatyzacji zapobiega negatywnemu zjawisku.

Dużo biur, dużo zleceń

Warszawa jest miejscem szczególnym ponieważ mieści się tam najwięcej w kraju przedsiębiorstw, które popularnie określane są jako korporacje. To właśnie one okupują wielkie biurowce w centrum miasta i to właśnie one zainteresowane są tworzeniem właściwych warunków pracy swoim ludziom.

Stąd coraz popularniejszy montaż klimatyzacji, która pozwala utrzymać temperaturę i wilgotność na akceptowalnym przez pracowników poziomie. Dzięki temu ich praca nie jest podminowywana przez letnie upały, a wydajność ciągle rośnie. Tak, jak powinno się dziać w zdrowej firmie.

Koszty, które warto ponieść

Co nie znaczy, że jest to rzecz tania. Przeciwnie, montaż klimatyzacji, zwłaszcza w takim mieście jak Warszawa, musi kosztować. Tym więcej, im więcej jest chętnych na dostosowanie środowiska do wymagań pracowników.

Wydatek jednak się opłaca. Wystarczy przytoczyć liczby. Spadek wydajności pracowników o jeden procent, w przypadku zespołu liczącego pięćdziesiąt osób, oznacza przychody niższe o kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Wystarczająco dużo, żeby wydać zbliżoną kwotę na montaż klimatyzacji. Warszawa – mimo wszystkich wobec niej uprzedzeń – jest miastem pragmatycznym. Wobec tego inwestuje w klimatyzatory, a nie oszczędza na tym, na czym oszczędzać się nie opłaca.

Także w mniejszych miastach

To samo spostrzeżenie dotyczy zresztą innych miast. Tych większych, jak Kraków czy Poznań, ale też tych mniejszych, gdzie wprawdzie firm jest mniej, ale te, które są pracują nad poprawą swojej wydajności.

Jaki z tego wniosek? Taki, że wszystko to, co poprawia warunki pracy ludzi jest pożądane. Zarówno, gdy chodzi o klimatyzację, jak i wtedy gdy rzecz dotyczy krzeseł czy wyposażenia biurowego. Chodzi o kalkulację zysków i potencjalnych strat. Nic więcej.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz