Dlaczego tania bielizna damska jest droga

To, co jest tanie, jest też zwykle kiepskie. I praktycznie nie ma możliwości, żeby to stwierdzenie zanegować. Dotyczy to także bielizny damskiej.

Reklama

Stal

Można się zastanawiać nad tym, czy tania bielizna damska to produkt, nad którym warto się pochylać. Albo w ogóle odpuścić sobie zastanawianie się i stwierdzić wprost, że jest to produkt nie warto uwagi. Ale przecież tak nie jest. Z kilku powodów.

W idealnym świecie przekazu marketingowego większość produktów należy do kategorii dobrych, tanich i ładnych. W zasadzie trudno sobie wyobrazić producenta, który przyznałby, że oferowane przez niego dobra są kiepskiej jakości. Albo, że są brzydkie. Z ceną jest inaczej. Ta może być elementem gry marketingowej. Gry, która składa się przede wszystkim z niedomówień.

Bo jeśli coś jest tanie, to trudno oczekiwać, żeby było dobre. Zarówno więc tania bielizna damska jak i każdy produkt, będzie w jakimś punkcie słabszy od porównywalnego, ale droższego. Być może rzecz będzie w designie, być może w trwałości, a być może w wygodzie. Ale jakiś haczyk zawsze się znajdzie.

Kto więc twierdzi, że oferuje produkty w niskiej cenie i wysokiej jakości, najzwyczajniej w świecie mija się z prawdą. Owszem, cena może być niska. Jakość wykonania może być niezła. Ale – dajmy na to – materiał, z którego powstał produkt jest sztuczny i powoduje nadmierne pocenie się. Tania bielizna damska może być ładna, ale czy będzie zawsze tak samo trwała?

W grze podejmowanej przez producentów czy sprzedawców nie ma o tym mowy. Jeśli podjęta zostaje decyzja o walce ceną, pod żadnym pozorem nie wspomina się o jakości czy designie. Bo to potencjalne pola minowe. Można wręcz sugerować klientom, że produkt jest trwały i solidny. Choć takie postępowanie znajduje się już na granicy kłamstwa, a więc jest po „ciemnej stronie mocy”.

Warto przy tym pamiętać, że takie produkty niekoniecznie muszą być bezużyteczne. Jest spora grupa klientów, dla których w danym momencie tania bielizna damska to propozycja rozsądna i spełniająca ich potrzeby. Przykład? Może się zdarzyć, że bielizna potrzebna jest tylko na kilka chwil, bo w wyniku nieprzewidzianych okoliczności stara nie nadaje się do użytku.

Klienci wybierający takie produkty powinni wszakże pamiętać o tym, że niska cena ma swoje poważne konsekwencje. Jeśli tani produkt będzie mało trwały, wówczas konieczna będzie jego szybka wymiana. W efekcie poczynione oszczędności nie przyniosą żadnych korzyści. Więcej nawet, może się okazać, że tania bielizna damska będzie w ostatecznym rozrachunku dużo droższa od tej rzekomo niedostępnej.

Z drugiej strony niektórzy producenci stosują taktykę bazującą na odwróceniu powyższego myślenia. Proponują więc wyższe ceny za produkty niższej jakości. Dają wrażenie trwałości, jednak bez związku z rzeczywistością. Taka postawa należy jednak do mniejszości.

Podsumowując, jeśli kogoś interesuje tania bielizna damska powinien pamiętać, że taki zakup wcale nie będzie atrakcyjny. Na pewno nie na dłuższą metę.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz