Dlaczego warto pić wodę?

Pić wodę każdy z nas powinien, szacuje się, że przeciętny człowiek powinien jak najbardziej wypić litr wody dziennie. Picie wody wzmacniaj nasz układ odpornościowy i działa poprawnie na cały organizm. Jest ona po prostu potrzebna do naszego życia, jak również zdrowej diety. Otóż zanotowane jest, że obecnie każdy Polak wypija niestety niecałą szklankę takiej wody dziennie. Jest to bardzo mało.

Reklama

szklanka z wodąBardzo dobre są też różnego rodzaju owoce oraz warzywa, ponieważ one też zawierają w sobie wodę. Picie wody pełni dla każdego z nas ważną rolę. Woda po prostu jest nam wszystkim potrzebna do życia. Jest ona bardzo ważnym w obecnych czasach składnikiem dotyczącym wielu płynów i tkanek ustrojowych, wiadomo nam że woda stanowi od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu procent masy ciała człowieka. Jest ona również potrzebna do prawidłowego przebiegu wielu procesów chemicznych, jak również reguluje ona ciepłotę naszego ciała, transportuje cząsteczki, oczyszcza organizm z wielu toksyn, jest także źródłem bardzo dobrze ochraniającym nasz mózg oraz rdzeń kręgowy. Dobrze działa u kobiet ciężarnych na rozwój płodu.

W naszych organizmach cały czas jest tracona woda wydalana razem z moczem oraz z kałem, jak również przez skórę oraz przez płuca. dorosły człowiek powinien wypijać od dwóch do dwóch i pół litra wody dziennie, lecz jak wiadomo to zapotrzebowanie się znacznie różni od wieku, od płci, jak również aktywności fizycznej i temperatury. Kobiety ciężarne powinny wypijać jak najwięcej wody. Zatem jeśli mamy taką sposobność, wypijajmy dwa litry wody dziennie. Szczególnie w okresie nasilonych upałów wskazane jest wypijanie dużych ilości wody. Ponadto osoby, które chcą zadbać nie tylko o swoje dobre samopoczucie, ale przede wszystkim chcą zastopować proces starzenia się skóry powinny pić bardzo dużo wody mineralnej każdego dnia. Więcej niż 2 litry, gdyż proces starzenia jest powodowany utratą wody w organizmie, jeśli będziemy ją dostarczać w dużych ilościach, proces się zdecydowanie opóźni, zmarszczki nie będą się pojawiać, a dotychczasowe nie będą się pogłębiać.

Stopka autorska: Picie wody – http://woda.zywiec-zdroj.pl/twoje-pytania-o-wode/picie-wody-a-odchudzanie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz