Dlaczego warto wybrać dietę śródziemnomorską?

Nie lubisz odmawiać sobie smacznych potraw i nie w głowie Ci głodzenie się? Jeżeli twoja odpowiedź brzmi „tak”, to dobrym rozwiązaniem będzie zainteresowanie się dietą śródziemnomorską, dzięki zastosowaniu której zdołasz schudnąć aż sześć kilogramy w ciągu miesiąca i to w całkowicie bezpieczny i wypróbowany sposób nie obawiając się, że zabraknie Ci niezbędnych dla organizmu substancji tak jak jest to w przypadku bardzo surowych diet będących zwykle prawie głodówkami.

Reklama

Jedna z najzdrowszych diet

dieta-srodziemnomorskaDieta śródziemnomorska uważana jest przez większe grono naukowców za najzdrowszą dietę, jaką nie tylko da się stosować do końca życia, ale wręcz powinno, ponieważ umożliwia zachowanie rezultatów diety do zaawansowanego wieku.

Jaką żywność oferuje dieta?

Do śródzimnomorskiej diety musimy się odpowiednio przygotować! W skład repertuaru żywieniowego wchodzą makarony i czosnek, które mają doświadczalnie wykazane właściwości przeciwbakteryjne i są efektywne w walce z nadciśnieniem. Nie da się nie wspomnieć o rybach, w jakich zawarte są nienasycone kwasy tłuszczowe przyjazne dla zdrowia fizycznego. W śródziemnomorskiej „filozofii” żywieniowej znajdziemy także znaczące ilości warzyw i owoców takich jak na przykład figi, mandarynki i cytrusy. Jako dodatki w omawianej diecie odnajdziemy rośliny strączkowe oraz ryż, które jednak trzeba traktować zaledwie jako urozmaicenie jadłospisu a nie istotne składniki diety. Opłaca się także zastąpić biały chleb pełnoziarnistym, bowiem w zwykłym chlebie znajduje się mniej błonnika, wobec tego żywiąc się nim nie za bardzo możemy się najeść. Dietetycy podpowiadają, aby spożywać dziennie minimum cztery posiłki.

Podsumowanie

Podsumowując, dieta śródziemnomorska jest odpowiednio zbilansowana, nieskomplikowana i smaczna. Grunt by pamiętać o kilku obowiązujących zasadach związanych ze składnikami jadłospisu jakie postarałem się dobrze zaprezentować.

Stopka autorska: dieta śródziemnomorska – http://cennezdrowie.eu/popularna-dieta-srodziemnomorska/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz