Jak rozpoznać dobry katalog stron?

Pozycjonując strony internetowe, specjaliści od SEO cały proces zaczynają od tak zwanego katalogowania. Jedni stawiają na „masówki”, drudzy na jakość, a nie ilość. Są różne teorie objaśniające,  jaki sposób można odróżnić katalog dobry od tego z niższej półki. Przede wszystkim wszystko zależy od kryteriów, jakie sobie postawimy.

Reklama

Darmowy czy płatny?

Jedna z nich głosi, że wartość katalogu zależy od dwóch ogólnych współczynników – stosunku „mocy” do kosztów opublikowania na nim opisu strony. Darmowy katalog stron wedle takich warunków wypada najlepiej. Z tego wynika właśnie ułomność takiego poglądu.

Katalog katalogowi nie równy

Dobry katalog to nie tylko magiczna liczba linków przychodzących. Katalogując stronę, warto zwrócić uwagę na wydawało by się drugorzędne wartości, takie jak na przykład unikalność contentu czy linki wychodzące. Niektórzy ślepo wierzą statystykom – PR 5 oraz 20 000 BL to wszystko, co powinien mieć katalog. Błąd! Nie wolno zapominać o sprawdzeniu wartości linków – przecież taki efekt można uzyskać blastując  „rumakiem” (o ile nie dostanie się bana za „dobre chęci”).

Reasumując, dobry katalog to taki, na którego chce się wejść. Katalog ma nie tylko służyć botom, lecz wbrew pozorom nie wolno zapominać o tej idei, którą reprezentują te strony – spis wartościowych stron ma być użyteczniej… szczególnie dla  ludzi. Mam nadzieję, że hipoteza zbytnio nie szokuje.

Stopka autorska: Darmowy katalog stron – http://stronice.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar
    Szybka pożyczka sms Odpowiedz 10/10/2012 o 13:33

    Zgadzam się, że trzeba zwracać uwagę nie tylko na BL i PG, ale także na content katalogu, niestety (bądź stety), google bierze pod uwagę także linki z tych słabszych katalogów, dlatego żeby nie zostać w tyle, zmyszeni jesteśmy do korzystania zarówno z jednych jak i z drugich.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz