Docieplenia budynków – ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Budynek, który nie posiada odpowiedniego zabezpieczenia przed wpływem zimna, może z biegiem czasu okazać się strasznie kosztowny pod względem utrzymania. W momencie, gdy ściany wciąż są strasznie zimne, wielce prawdopodobne, że taki budynek będzie pochłaniał wręcz ogromne koszty. Ogrzewanie nieruchomości nawet bez tego jest bardzo kosztowne. Co zatem robić w takich sytuacjach?

Reklama

termometrGeneralnie idealnym rozwiązaniem takich problemów jest docieplenia budynków. Ocieplić można co najmniej kilka różnych części nieruchomości. Wśród nich należy wskazać przede wszystkim dach, strych i ściany boczne domku. Każda z tych części może powodować, że utrzymująca się w nieruchomości temperatura jest strasznie niska. Tym sposobem doprowadzenie owej temperatury do właściwej postaci może wymagać wykorzystania bardzo dużej ilości opału – czy to węgla czy ekogroszku. Za każdym razem koszty będą bardzo wysokie. Pamiętajmy zatem, że zainwestowanie w odpowiednie docieplenia budynków może znacząco procentować w przyszłości. Oszczędności na ogrzewaniu wynosić mogą nawet kilka tysięcy złotych w czasie tylko jednego sezonu grzewczego. W sytuacji, gdy nie zastosujecie docieplenia budynków, możecie być pewni, że przełoży się to zimą na wysokie koszty ogrzewania.

Koszt realizacji operacji docieplenia budynku wynosić może od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele uzależnione jest od powierzchni nieruchomości. Im większa, im bardziej wymagająca, tym równocześnie więcej trzeba będzie zapłacić za realizację docieplenia.

Stopka autorska: docieplenia – http://www.salome.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz