Dodatki do łazienki, które zrobisz sam

W każdej łazience nie może zabraknąć dodatków, które nadają pomieszczeniu indywidualny charakter. Na rynku dostępna jest ogromna ilość dodatków, które urozmaicą łazienkę, jednak nic nie cieszy tak oka, jak samodzielnie wykonane ozdoby, którymi będą zachwycać się wszyscy goście.

Ozdobne lustro

Mogłoby się wydawać, że z lustrem wiszącym nad umywalką nie można nic zrobić, nic bardziej mylnego! Wystarczy kupić samo lustro, bez żadnej ramki, szafeczki i bez ozdób, dzięki temu będziemy mieli sporą płaszczyznę, którą możemy udoskonalić i ozdobić według naszego pomysłu. Wystarczy kupić kilka ozdobnych kamyczków i nakleić je na lustro. Można założyć na nie również ramkę, którą pomalujemy samodzielnie, możliwości jest bardzo wiele. Lustra znajdziesz też w zestawach mebli łazienkowych na defra.pl.

Mydelniczka i kubek na szczoteczki

Przy samodzielnym tworzeniu mydelniczki i kubka na szczoteczki mamy szerokie pole do popisu. Możemy wykonać je z praktycznie, każdego tworzywa. Dodatkowo może to być świetna zabawa z dziećmi. Mydelniczkę z powodzeniem można stworzyć z masy solnej lub z gliny, samo lepienie da bardzo dużo radości, a co dopiero spoglądanie na ręcznie wykonany dodatek.

Ręcznie robione mydełka

Choć jest przy nich trochę więcej zabawy, są najlepszą ozdobą łazienki. Nie muszą wylądować jedynie w mydelniczce, ładnie zapakowane w folie mogą stanowić ozdobę półek na łazienkowych szafkach. Do przygotowania wyjątkowo pięknego mydła oliwkowego wystarczy zaopatrzyć się w olive pomace, wodorotlenek sodu, który można kupić w sklepie z odczynnikami i wodę destylowaną. Wodorotlenek mieszamy z wodą i odstawiamy aż osiągnie 40OC, oliwę podgrzewamy również do takiej temperatury i przelewamy ją do wcześniejszej mikstury ciągle mieszając. Następnie przelewamy do formy, do której możemy włożyć plasterek pomarańczy, ziarna kawy i cokolwiek innego co przyjdzie nam do głowy. Czekamy 24 godziny, aż konsystencja mydła będzie zwarta i po tym czasie kroimy mydełko w kostki lub plasterki. Jednak to nie koniec oczekiwania, takie mydło można używać dopiero po 6 tygodniach. Jednak warto poczekać, bo nic nie cieszy tak jak używanie ręcznie wykonanego i pięknego mydełka.

Wystarczy odrobina wyobraźni, aby zupełnie zmienić wystrój łazienki. Pomysły na inne elementy wystroju znajdziesz w sieci, np. na Pinterest lub polskim odpowiedniku zszywka.pl. Możesz też podpatrzeć fora internetowe i portale o tej tematyce.

Stopka autorska: defra.pl – http://defra.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz