Dokąd warto wybrać się na krótki urlop jesienią?

Oferta turystyczna podmiotów krajowych jest imponująca. Wiele osób właśnie na teraz planuje wypoczynek z uwagi na niższe ceny i mniejszy ruch w znanych ośrodkach. Osoby z zasobniejszym portfelem udają się natomiast tam, gdzie można cieszyć się dobrą pogodą przez cały rok.

Reklama

urlop w nietypowym terminieJeśli myślisz o jesiennym relaksie na terenie Polski, świetnym kierunkiem mogą być góry, a zwłaszcza Bieszczady, które o tej porze roku zachwycają mnogością barw. Nawet w najdalszych zakątkach tej części Karpat można znaleźć dobrą infrastrukturę, z luksusowymi hotelami i ośrodkami Spa and Wellness włącznie. Osoby preferujące bliskość natury, powinny korzystać z możliwości, jakie daje agroturystyka. Jest to bardzo dobry pomysł zwłaszcza, jeśli wyjeżdżamy z dziećmi. Zapewne będą się one świetnie bawić, a ich rodzice zyskają kilka cennych chwil błogiej ciszy i spokoju.  Na niektórych górzystych obszarach występują problemy z zasięgiem telefonii komórkowej i internetu. Mniej kuszą więc zdobycze cywilizacji, od których trzeba niekiedy odpocząć.

Natłok turystów nie grozi nam również na Mazurach i nad Bałtykiem. Jeśli pogoda nie dopisze, trzeba skusić się na choćby krótkie spacery, w czasie których nawdychamy się jodu. Warto ponadto zagłębić się w bogatą ofertę salonów odnowy biologicznej i aquaparków. W czasie chłodów nie jesteśmy wszak skazani na gromadzenie tłuszczu pod skórą i podupadającą tężyznę fizyczną. To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o główne atrakcje krajowe. Znacznie większy wachlarz możliwości mamy w przypadku zagranicznych wypadów.

Po słowackiej stronie Tatr coraz więcej turystów z Polski odkrywa uroki Popradu. Szczególne uznanie zyskują baseny termalne. U naszych południowych sąsiadów nie brakuje również licznych atrakcji dla pasjonatów historii i sztuki. Mowa przede wszystkim o wspaniałych zabytkach. Większość z nas w czasie ponurych miesięcy marzy jednak głównie o słonecznych promieniach i kąpieli w ciepłej wodzie. Późną jesienią trudno o to nawet na samym południu Europy. Można za to wybrać się np. do Egiptu czy Tunezji, które od lat stanowią jeden z głównych celów turystycznych przybyszów znad Wisły. Błogie lenistwo bez czapek i szalików znajdziesz również na Wyspach Kanaryjskich. W listopadzie i grudniu temperatura powietrza i wody w oceanie przekracza tam 20 stopni Celsjusza. Dodatkowo, to hiszpańskie terytorium wchodzi w skład Unii Europejskiej, więc formalności wyjazdowe sprowadzają się do niezbędnego minimum.

Stopka autorska: ofertę dla koneserów znajdziesz tutaj.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz