Dom czy mieszkanie, oto jest pytanie

Chcąc zacząć życie na własną rękę stajemy przed dylematem – dom czy mieszkanie. Niekiedy ceny zaniedbanych domów dorównują tym, jakie musimy przeznaczyć na nowe apartamenty w blokach. Warto rozważyć wszelkie za i przeciw, bo echa tej decyzji, będziemy odczuwali latami.

Reklama

domIstotne jest to, gdzie chcemy mieszkać i gdzie czujemy się najlepiej. Jeśli jesteśmy zwolennikami natury, zieleni i spokoju, warto zwrócić uwagę na domy. Wrocław oferuje wiele lokalizacji. Możemy odnaleźć piękny dom w centrum miasta, który zapewni nam spokój. Często domy posiadają piękne ogródki, które oddzielą nas od miejskiego zgiełku. Inną możliwością jest zakup domu na przedmieściach. Minusem tego rozwiązania jest czas, jaki stracimy na dojazdy do centrum. Jednak nawet w tym fakcie można znaleźć kilka pozytywów. Spędzając na przykład 40 minut w drodze do centrum możemy odpocząć, wyciszyć się i rozkoszować widokami. Możemy poświęcić ten czas na przykład na ulubioną lekturę czy zwykłe rozmyślanie. Taki czas tylko dla siebie to może być dla nas najlepszy prezent. Ogromną zaletą domów jest to, że możemy się tam poczuć bardzo swobodnie. Nie musimy martwić się tym, że za głośno rozmawiamy, budzimy lokatorów czy nie sprzątamy wspólnej klatki. Tutaj jesteśmy swoimi panami.

Jakie możliwości dają nam mieszkania? Wrocław tutaj także nie zawiedzie nas ofertą. Mamy tutaj do wyboru mieszkania wszelkiej maści. Możemy znaleźć zarówno tanie i nieco zaniedbane mieszkania w bloku, jak i nowe apartamenty na ekskluzywnych osiedlach. Wszystkie opcje mają jednak wspólny mianownik, jest nim nieodłączne towarzystwo sąsiadów. Chcemy czy nie, musimy się liczyć z współmieszkańcami. Nie możemy nadużywać ich cierpliwości, ale i nie powinniśmy dać sobie wejść na głowę. Mieszkanie daje zwykle dodatki typu: relacja na żywo z kłótni sąsiadów, czy nocna transmisja spotkań towarzyskich na pobliskich piętrach. Reality show są całkiem ciekawe, jednak wtedy, gdy włączamy je na własne życzenie. Tutaj bywa różnie. Wybór należy do nas.

Stopka autorska: domy. Wrocław – http://www.verson.pl/domy/wroclaw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz