Domy seniora w Polsce

Domy seniora w Polsce mają zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, aczkolwiek jak to bardzo często bywa połowiczną rację mają obie te grupy ludzi. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce za granicą naszego Państwa – na przykład w Niemczech czy też Stanach Zjednoczonych domy seniorów nie budzą tak wielu kontrowersji jak u nas w kraju. Mentalności ludzi odgrywa tutaj największe znaczenie. Przyjrzyjmy się jakie perspektywy czekają na starsze osoby, które najbliższa rodzina zdecyduje się oddać pod opiekę domu seniora.

Reklama

Starsza osobaNowoczesny dom seniora to specjalistyczny ośrodek zapewniający fachową opiekę nad osobami starszymi. Pod pojęciem opieki rozumiemy nie tylko medyczny nadzór nad osobami starszymi, ale także zapewnienie i dogodnych warunków do mieszkania i rozrywki. Bo przecież wielu seniorów w Polsce ma wciąż wiele ochoty i chęci do rozrywki. Dom seniora powinien gwarantować komfort zarówno samemu seniorowi, który w murach konkretnego ośrodka będzie spędzał większość czasu ale także rodzinie seniora, gdyż takowa powinna wiedzieć, że jej bliska osoba jest pod ciągłą opieką.

Wielu ludzi w Polsce uważa za nieludzkie oddawanie starszej osoby do tego typu ośrodków, aczkolwiek w wielu przypadkach rodzina nie ma po prostu innego wyjścia. Jeżeli starsza osoba, nie ważne babcie czy dziadek, wymaga stałej opieki lub nadzoru medycznego, którego najbliższa rodzina pomimo wielu starań nie jest w stanie zagwarantować, wtedy dom seniora może wydawać się bardzo dobrą opcją!

Naszym zdaniem nie powinno się od razu negatywnie oceniać oddania starszej osoby do domu seniora, gdyż bardzo często taka sytuacja ma pozytywne aspekty nie tylko dla rodziny starszej osoby, ale i dla samego seniora!

Stopka autorska: dom seniora – http://www.centrumseniora.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz