Dom z katalogu czy indywidualny projekt architektoniczny?

Ci którzy chcą zbudować dom muszą zacząć co oczywiste od projektu. Są dwa wyjścia.. albo wynająć projektanta który zaprojektuje dom od podstaw albo wybrać projekt gotowy z któregoś z wielu katalogów dostępnych na naszym rynku.

Reklama

projekt domuLepszym wyjściem jest współpraca z doświadczonym architektem. Achitekt adoptujący pojekty powinien zrozumieć potrzeby klienta i zaprojektować dom „na miarę” tak jak robi to krawiec podczas szycia garnituru dla konkretnej osoby. Jest to oczywiście droższa opcja ale trzeba pamiętać ze taki dom buduje się na całe życie więc warto dodać kilka tysięcy zł i cieszyć się z indywidualnego projektu.

Można też zrobić coś w rodzaju „mixa” czyli kupić projekt katalogowy i przy współpracy z architektem zaadoptować go do własnych potrzeb. Można poszerzyć garaż, zmienić układ sanitariatów w łazience, dodać okno na elewacji itp. Czym więcej zmian w gotowym projekcie tym cena za usługi architekta będą większe. W tym momencie trzeba znowu przekalkulować czy nie warto jednak zaprojektować domu od podstaw.

Każdy kupowany przez Państwa projekt czy to z katalogu czy zaprojektowany specjalnie dla Państwa od architekta powinien stanowić pełny komplet niezbędnej dokumentacji. Zawierać powinien 4 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego wykonanego zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Komplet obejmujący rzuty wszystkich kondygnacji, niezbędne przekroje, elewacje, rysunki konstrukcyjne. Ponadto znajdują się w nim opracowania instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, gazowej i elektrycznej.

W czasie podejmowania decyzji można od razu skontaktować się z architektem który za darmo spróbuje nam podpowiedzieć czy warto projektować od podstaw czy zamówić projekt indywidualny.

Stopka autorska: Achitekt adoptujący pojekty – http://archcub.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz