Domki drewniane, czyli technologia rodem z gór

domek drewnianyBudownictwo w ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i Europie Zachodniej przeżyło prawdziwą rewolucję. Mieszkańcy wysoko rozwiniętych krajów coraz częściej rezygnują z budowy domu tradycyjnymi metodami i stawiają na ekologiczne, innowacyjne metody. Do tego typu metod zaliczyć można zarówno domy szkieletowe, jak i domy z bali, które coraz częściej powstają w miejsce murowanych budowli zmieniając krajobraz nie do poznania. Choć głównym surowcem w tym przypadku jest drewno, domy tego typu śmiało można nazwać ekologicznymi, głównie ze względu na wpływ domów szkieletowych oraz domów z bali na środowisko zarówno na etapie eksploatacji, jak i budowy. Brak emisji pyłów, które powstają w momencie budowy domów murowanych, mniejsze zużycie energii cieplnej do ogrzewania, a co za tym idzie mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery to tylko nie jedyne aspekty, które sprawiają że domy szkieletowe oraz domy góralskie z bali określane są przez fachowców mianem ekologicznych.

Reklama

Oprócz ekologicznej technologi budowy oraz eksploatacji domki drewniane mają jeszcze kilka innych zalet. Niewątpliwą zaletą tego typu konstrukcji jest cena, która mimo rosnących cen drewna wciąż jest o wiele mniejsza niż w przypadku domów murowanych. Dzięki temu przy tej samej kwocie wydanej na budowę domu możemy cieszyć się domem z drewna o kilkukrotnie większej powierzchni, niż byłoby to w przypadku domu murowanego.

Innym dużym plusem konstrukcji drewnianych jest szybkość budowy tego typu domów, która waha się od tygodnia do kilkunastu dni, co w przypadku domów murowanych jest raczej nieosiągalnym celem. Domki drewniane mogą powstawać w takim czasie, głównie dzięki zastosowaniu gotowych bloków elementów, które montowane są do postaci użytkowej w kilka dni, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Oszczędność czasu zapewnia również brak jakichkolwiek spoin, które musiałyby wysychać i przez to wstrzymywać budowę na kilka dni. W przypadku domów z drewna cała konstrukcja opiera się o drewniany szkielet, do które przy pomocy wkrętów i gwoździ montowane są pozostałe elementu domu.

Jak widać domy drewniane mają sporo zalet, które sprawiają że kraje wysoko rozwinięte stawiają właśnie na tego typu konstrukcje, które nie dość że są tanie, to na dodatek bardzo trwałe i ponad czasowe.

Stopka autorska: domki drewniane – http://www.tdd-domy.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz