Domowy test ciążowy

Pierwszym z wyraźnych objawów ciąży jest brak menstruacji. To właśnie spóźniający się okres jest momentem, w którym zdecydowana większość kobiet sięga po test ciążowy. I choć wykonanie testu zajmuje maksymalnie trzy minuty to dla wielu kobiet są to najdłuższe trzy minuty w życiu.

Reklama

Kiedy wykonać test ciążowy?

test ciążowyDomowe testy ciążowe badają stężenie gonadotropiny kosmówkowej, czyli hormonu hCG w moczu. To właśnie hCG odpowiedzialny jest za poranne mdłości i sprawia, że u zapłodnionej kobiety nie dochodzi do kolejnego miesiączkowania. Test powinno się przeprowadzić co najmniej dwa dni po terminie spodziewanej miesiączki, gdyż dopiero wtedy poziom hormonu jest na tyle wysoki, by mógł zostać wykryty przez domowy test ciążowy. Aby w pełni zrozumieć zmiany zachodzące w organizmie kobiety po zapłodnieniu warto odwiedzić kalendarz ciąży. Znajdziemy w nim odpowiedź na wiele istotnych pytań. Między innymi dowiemy się, dlaczego tydzień w którym doszło do zapłodnienia nazywamy drugim tygodniem ciąży.

Rodzaje testów ciążowych

Testy ciążowe dostępne są we wszystkich aptekach oraz niektórych drogeriach i sklepach wielkopowierzchniowych. Poszczególne rodzaje różnią się nie tylko ceną, ale także sposobem ich użycia. Najpopularniejsze są wskaźniki płytkowe, na które dołączoną pipetą nanosimy kilka kropli moczu. Przed wykonaniem testu paskowego należy najpierw nasiusiać do naczynia, a dopiero umieścić w nim pasek testowy. Trzecią grupę stanowią testy zwane flamastrami, które podkładamy bezpośrednio pod strumień moczu. Po wykonaniu testu należy wziąć kilka głębokich wdechów i mniej więcej po upływie trzech minut odczytać wynik.

Jeśli na teście pojawią się dwie kreski, które świadczą o zapłodnieniu koniecznie należy umówić się na konsultację lekarską. W przypadku, gdy wynik testu będzie negatywny, a w dalszym ciągu nie pojawi się menstruacja test należy powtórzyć po kilku dniach.  Być może doszło do zapłodnienia tylko poziom hCG jest zbyt niski, a domowy test niewystarczająco czuły, aby wykryć obecność hormonu.

Stopka autorska: kalendarz ciąży – http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/ciaza-tydzien-po-tygodniu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz