Domy kanadyjskie i kontrowersje wokół nich

Domy kanadyjskie zdobywają coraz to większą popularność głównie dzięki temu, że są dużo lżejsze. Jednakże pomimo tej lekkości są bardzo solidne i odporne na rzeczy takie jak na przykład katastrofy naturalne (trzęsienia ziemi czy powodzie). Mimo wszystko zwolennicy standardowego typu budownictwa wciąż sprzeciwiają się niektórym z faktów uparcie stojąc przy swoim i twierdząc że domy kanadyjskie nie powinny być stawiane.

Reklama

domy kanadyjskieCo więcej, te osoby nie kończą jedynie na wygłaszaniu swojej opinii wszem i wobec. Jako że domy kanadyjskie są budowane coraz częściej i częściej, coraz więcej pojawia się głosów sprzeciwu. W zasadzie nie powinno być w tym nic dziwnego. Tak naprawdę zawsze byli i będą tak zwani konserwatyści, dla których każdy postęp będzie czymś, z czym trzeba po prostu walczyć. Jako że sceptycy zawsze są potrzebni, nie powinno być w tym nic złego. Jednakże niektóre z argumentów wysyłanych przez owe jednostki są naprawdę mało przekonujące. Nadmienić by tu można chociażby fakt, że domy kanadyjskie mają lekką budowę. Jak dobrze każdy porządny specjalista od budownictwa wie, lekkość wcale nie oznacza słabości. W tym momencie wykorzystywana jest budowa szkieletowa. Tak samo jest w domkach z bali czy domkach szkieletowych. Warto również nadmienić, że przecież po raz pierwszy zaczęto stawiać je w Norwegii i innych krajach skandynawskich, które przecież słyną z wiatrów i huraganów. Mimo to, to właśnie tam najczęściej spotkać możemy domy kanadyjskie. Wielu osobom wydaje się, że lekkość może oznaczać brak solidności. Innymi słowy, zawsze istnieje ryzyko, że dom zostanie zdmuchnięty. Tak w każdym razie podpowiadałaby nam logika. Niemniej jednak nie jest to coś, czym powinniśmy się przejmować. Należy po prostu zaufać architektom, którzy na pewno wiedzą co robią. Dobrze wybudowany dom kanadyjski, mimo że jest z desek a nie z bardziej popularnych u nas cegieł, wcale nie jest słaby. Dodatkowo jest bardziej ekologiczny, niektórym przypomina przyjemną leśną chatkę.

Domy kanadyjskie są bardzo dobrą rzeczą. Dzięki lekkiej konstrukcji są przyjemniejsze jeśli chodzi o warunki mieszkalne. Co więcej, są jednocześnie dosyć solidne więc nie ma ryzyka, że stanie się coś złego. Niektórych mogą odstraszać wysokie koszty budowy, jednak jest to jak najbardziej opłacalna inwestycja. Zdecydowanie warto wydać parę groszy więcej lub poczekać na spadek cen aby następnie móc cieszyć się takim lokum.

Stopka autorska: domy kanadyjskie – http://pl.canadasystem.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz