Doskonale gładka skóra

Kobiety jako płeć piękna od zarania dziejów starają się walczyć z wszelkimi swoimi niedoskonałościami, jakie tylko występują na ich ciele. Ich determinacja pod tym względem jest niewątpliwie bardzo duża, albowiem są w stanie znieść nawet największy ból, aby tylko móc wyglądać ponadprzeciętnie.

Reklama

depilacja nógJednym z problemów, które w istocie dotyczną każdej kobiety jest nadmierne owłosienie. W zależności od naszej karnacji, typu skóry czy też wydzielanych hormonów jedne z nas posiadają większy inne zaś mniejszy problem, jednakże bez wątpienia każda z nich co pewien okres czasu musi poddać się zabiegowi depilacji.

Jest to niewątpliwie bardzo bolesny zabieg, na który większość mężczyzn z pewnością by się nie zdecydowała, jednakże nasze przekonania pod tym względem nie dają kobiecie pod tym względem zbytniego wyboru. Mamy tutaj do dyspozycji kilka form depilacji, które to z lepszym bądź mniejszym efektem pozwalają się kobiecie pozbyć się tego problemu, jednakże do tych wiodących należą

  • depilacja laserowa,
  • depilacja przy użyciu wosku
  • depilacja przy użyciu środków chemicznych.

Która z nich jest najskuteczniejsza i jednocześnie najmniej kosztowna?

Depilacja chemiczna

Usuwanie owłosienia przy użyciu środków chemicznych doskonale nadaje się do depilacji dużych partii ciała. Depilacja nóg jest jednym z najlepszych przykładów – wystarczy nałożyć krem i odczekać kilka minut, do momentu kiedy włoski zostaną całkowicie rozpuszczone, a następnie je usunąć. Jest to doskonała alternatywa dla golenia, albowiem po depilacji chemicznej włosy nie odrosną tak szybko jak przy użyciu maszynki jednorazowej.

Depilacja laserowa

Laserowe usuwanie owłosienia to jedna z najlepszych metod, albowiem daje ona trwałe efekty do końca życia. Z uwagi na jej cenę, większość pań decyduje się za jej pomocą usunąć włosy na twarzy, aczkolwiek nie brakuje osób, które widząc efekty decydują się na rozpoczęcie depilacji innych partii ciała. W większości są to miejsca intymne, pachy, a także depilacja nóg.

Depilacja woskiem

Ta forma depilacji jest jedną z najboleśniejszych, albowiem rozgrzany wosk wraz z włoskami jest szybkim ruchem zrywany za pomocą specjalnych plastrów. Nie mniej jednak efekt, jaki pozostaje dzięki tej metodzie jest lepszy niż przy użyciu środków chemicznych a tym bardziej za pomocą golenia. Osoby korzystające z tej formy depilacji najczęściej udają się z wizytą do gabinetów kosmetycznych, albowiem zabieg przeprowadzony przez kosmetyczkę trwa zdecydowanie krócej, a dodatkowo unikniemy poparzenia skóry gorącym woskiem.

Golenie włosów maszynką

Ta forma nie należy do najlepszych, albowiem trzeba często ją powtarzać, a przy tym można się zaciąć. Ponadto w większości przypadków kilka dni po zabiegu dochodzi do wrastania włosków w skórę powodując czerwone krostki, co może doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych powodując olbrzymi ból. Jest ona stosowana jedynie w nagłych sytuacjach, gdy już nie mamy czasu udać się z wizytą do kosmetyczki, a jednocześnie musimy mieć gładkie nogi.

Stopka autorska: Depilacja nóg – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/kosmetyka-profesjonalna/depilacja-nog/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz