Doyle Brunson – jeden z najlepszych pokerzystów wszechczasów

Doyle Brunson jest jednym z najlepszych amerykańskich pokerzystów. Jest pierwszym człowiekiem, któremu udało się wygrać Main Event WSOP dwa razy z rzędu. W swojej karierze wygrał w sumie dziesięć bransolet WSOP i jest pierwszym pokerzystą, który zarobił milion dolarów na turniejach pokerowych. Jest również jednym z czterech pokerzystów, którzy wygrali Main Event WSOP więcej niż raz. Brunson należy ponadto do wąskiego grona osób, którym udało się wygrać bransoletę 4 razy z rzędu. Jest też pierwszym pokerzystą, który zdobył tytuły WSOP Main Event oraz World Poker Tour.

Reklama

Brunson zaczął grać w pokera biorąc udział w nielegalnych grach na Exchange Street w Teksasie, wraz z przyjacielem Dwaynem Hamiltonem. Podróżowali razem po Teksasie, Oklahomie i Luizjanie uczestnicząc w większych grach i stawiając czoła zawodowcom takim jak Amarillo Slim oraz Sailor Roberts. Kiedy Brunson osiadł w Las Vegas, zaczął brać udział w pierwszych turniejach World Series of Poker. Po zdobyciu tytułu mistrza w 1976 i 1977, Brunson wygrywał pieniądze w głównych turniejach w 1980 roku (2 miejsce za Stu Ungarem), w 1982 (4 miejsce), 1983 (3 miejsce), w 1997 (16 miejsce) i 2004 (53 miejsce).

Poza sukcesami w pokerze jego największym osiągnięciem jest książka „Super/System”, która uchodzi za najlepszą książkę o pokerze. Została wydana w 1978 i pozwoliła zwykłym graczom zrozumieć, w jaki sposób grali i wygrywali zawodowcy. W 2004 wydano drugą wersję książki – „Super/System 2”. Do jej powstania przyczynili się inni gracze, tacy jak Bobby Baldwin, David Sklansky, Mike Caro, Joey Hawthorne oraz Chip Reese. Książka zatytułowana jest „Jak zarobiłem milion dolarów grając w pokera”. Brunson napisał również „Poker Wisdom of a Champion”.

W 2003 wygrał dziewiątą złotą bransoletę, a w 2004 ukończył na 53 miejscu w Texas Hold’em No Limit, wygrywając 1,1 miliona dolarów. W pierwszej rozgrywce WPT zajął czwarte miejsce. Brunson zdobył swoją dziesiątą bransoletę WSOP w 2005 roku.

Jego imieniem nazwane są dwa układy – dziesiątka i dwójka, ponieważ wygrał nią dwie rozgrywki WSOP Hold’em No Limit w 1976 i 1977. Drugi układ „Doyle Brunson” to as i królowa, ponieważ nigdy nie rozgrywa tej ręki.

W swojej wieloletniej karierze wygrał w sumie 10 bransolet WSOP, grał przy 24 finałowych stolikach i 34 razy wychodził z pieniędzmi. W turniejach WPT zdobył jeden tytuł, grał przy 3 finałowych stolikach i 6 razy wyszedł z kasyna obłowiony. W turniejach na żywo wygrał w sumie ponad 5 900 000 $ z czego 2 944 053 $ w eventach WSOP.

Stopka autorska: Doyle Brunson – http://www.bonusbonusbonus.pl/poker/slawni-pokerzysci/brunson-doyle-p37.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz