Drapak dla kota

Drapanie mebli i ścian jest dla kotów całkowicie normalnym zachowaniem. W ten sposób znaczą one swój teren, a przy okazji ostrzą pazury przed polowaniem. W przypadku gdy nasz mały tygrys nie ma możliwości spożytkowania swojej energii niszczenie mebli może być bardzo dotkliwe dla właściciela.

Reklama

W takim wypadku warto nabyć specjalny drapak dla kota. W zależności od preferencji możemy wybrać drapak wielopiętrowy, po którym kot będzie mógł się wspinać jak po drzewie, lub też konstrukcję bardziej kompaktową, ale za to z dodatkową zabawką dla kota.

Jaki drapak dla kota wybrać?

Wybór bardziej rozbudowanego drapaka dla kota jest na pewno dobrym rozwiązaniem jeśli nasz pupil dużo czasu spędza sam w domu, lub jest to jeszcze, kocię które rozpiera energia. Dodatkowa myszka lub futrzana kulka na gumce zapewni godziny wyśmienitej zabawy nawet najbardziej dystyngowanemu kociakowi. Drapaki przeważnie nie zajmują wiele miejsca w mieszkaniu. Solidna podstawa sprawia, że drapak może składać się z kilku kondygnacji, jedna nad drugą, które połączone są rurami, z zewnątrz wyłożonymi szorstkim sznurkiem. Taka wielokondygnacyjna konstrukcja może mierzyć nawet ponad 1.5 metra, jednocześnie zajmując powierzchnię podobną do małego fotela lub krzesła. Wysokie drapaki z pewnością przypadną do gustu większości naszych pupilów. Koty z natury lubią przyjmować najwyżej dostępne miejsce na legowisko. W środowisku naturalnym pozwalało im to na spokojne wypatrywanie ofiary podczas polowania.

Czy nasz kot polubi drapak dla kota?

Nowy mebel w głównej mierze powinien zaspokoić potrzebę ostrzenia pazurów u naszego kota. Drapaki dla kotów przeważnie wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno i sznurek sizalowy. Ma to na celu zachęcenie naszego małego pupila do ostrzenia pazurków. Dodatkową zachętą często jest zapach kocimiętki. Producenci często do drapaków dla kotów dodają saszetki z suszem tej rośliny. Dzięki temu koty niemalże od razu przestawiają się z domowych mebli na nowy drapak. Jeśli z jakiś powodów kocimiętka nie zadziała od razu, przydatne są te same metody przekonywania zwierzęcia co w przypadku nowego transportera czy legowiska. Przekąski i ulubione zabawki bardzo ułatwiają szybkie zawarcie znajomości z nowym kocim mebelkiem. Możemy sobie również pomóc ustawiając drapak dla kota w miejscu gdzie nasz pupil najczęściej ostrzy sobie pazurki.

Stopka autorska: drapak dla kota – http://www.zoologiczny.sklep.pl/Drapaki__39_360

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz