Czy warto zakładać drenaż na działce?

Wbrew opinii światowych ekologów, na Ziemi wcale nie zrobiło się znacznie cieplej i nie nadeszło żadne globalne ocieplenie. Co jednak mogliśmy jakiś czas temu zaobserwować, w Polsce wystepują okresowo i w pewnych miejscach obfite opady, które przynoszą wiele szkód. Dla typowego mieszkańca miasta nie jest to zbytni problem. Obiegiem wody zajmują się specjalne służby wynajęte przez miasto. Ale co mają powiedzieć mieszkańcy tak zwanych sypialni albo wsi?

Reklama

drenaż działkiWłaściciele dużych działek podczas obfitych opadów mają nie lada problem. Na ich terenach często stoi woda, która w żaden sposób nie chce zniknąć spowodu nieustannych deszczów, a jej pobyt na terenie tylko niszczy. Taki sam problem mają ludzie z piwnicami, do których woda utrudnia dostęp oraz utrzymuje szkodliwą wilgoć. Oprócz tego długo stojąca woda może spowodować zmiękczenie ziemii, a co za tym idzie obsunięcia terenu. Dlatego między innymi stosuję się w zagrożonych obszarach drenaż, który niweluje skutki obfitych deszczów.

Czy taka inwestycja nam się opłaca i czy jest potrzebna musi stwierdzić sami lub spytać się kogoś znającego się na rzeczy. Warto też zbadać tabelę obadów przez ostatnie kilka lat dla danego obszaru. Oprócz tego, podobne sytuacje powstają też na przykład na drogach komunikacyjnych, ale w tym przypadku inżynierowie sprytnie instalują wynalazki typu sączki drenarskie, które świetnie spełniają swoją rolę. Oczywiście jest specjalna gałąź przemysłu, powstała specjalnie aby zapobiegać takim problemom.

Stopka autorska: sączki drenarskie – http://www.dwdsystem.pl/systemy-mostowe/sczki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz