Dlaczego warto budować drewniane domy szkieletowe?

Jeśli planujesz  budowę domu, to być może zainteresował Cię temat budowy domu drewnianego. Jeśli tak, to zapraszam Cię do przeczytania poniższego artykułu. Znajdziesz tu opis najważniejszych cech takiego domu od etapu konstrukcyjnego po użytkowy.

Reklama

dom szkieletowyZarówno zwykłe domy drewniane całoroczne jak i domy letniskowe mają podobny proces budowy. Już na etapie konstrukcji całoroczne domy drewniane odznaczają się bardzo lekką konstrukcją. Dodatkowo też, dużo mniejszą grubością ścian niż domy murowane, dzięki czemu oszczędzamy cenny metraż. Ponadto, wbrew pozorom, są cieplejsze – drewno ma lepszy wskaźnik cieplny i nie wymaga zbyt wielu zabiegów docieplających. Domy te szybko się nagrzewają, ale niestety – szybko też wychładzają. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym, dzięki czemu dom jest stosunkowo cichy. Ostatnią z ważnych cech tego etapu jest o wiele krótszy czas prac. Taki dom może powstać już w ciągu 3-6 miesięcy. Co może zapewnić zamieszkanie jeszcze w tym samym sezonie.

Wydawać się może, że domy letniskowe (lub zwykłe domy drewniane) mogą być dość wątłej trwałości. Nic mylnego. Tego typu domu mogą przetrwać nawet kilkaset lat. Jednakże ich wrogiem jest wilgoć, stąd ważne jest dokładne wykonanie izolacji i jej okresowa rewitalizacja. Kolejny mylny pogląd, że nie są bezpieczne odnośnie pożarów. Podstawą ich konstrukcji są materiały ogniotrwałe. Zagrożenie zatem jest podobne jak w domach murowanych, gdzie przede wszystkim pali się wyposażenie.

Kolejny aspekt to możliwość przebudowy i cena. Domy szkieletowe, ze względu na materiały i konstrukcję, są pod względem wprowadzania zmian bardzo łatwe. Wszelkie rozbudowy, przebudowy, remonty nie są kłopotliwe i nie ograniczają zbytnio normalnego korzystania z domu. A co z ceną? Koszty bywają podobne. Tu znów wadą jest mała popularność co ogranicza dostęp do projektu, fachowców i materiałów. A, gdy nie ma konkurencji to i ceny są wyższe.

Stopka autorska: domy drewniane całoroczne – http://www.stasiak.biz.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz