Drewniane meble do ogrodu – najważniejsze informacje

Ogród trudno wyobrazić sobie bez kompletu mebli wypoczynkowych. Współczesny rynek oferuje wiele opcji do wyboru w tym zakresie, w związku z czym każdy znajdzie rozwiązanie najbardziej adekwatne do swoich potrzeb i finansowych możliwości – od wielu już lat nie słabnącą popularnością cieszą się meble z drewna.

Reklama

Wysokie walory estetyczne

Meble ogrodowe z drewna posiadają wiele zalet predysponujących je do zastosowania w ogrodzie. W pierwszej kolejności na uwagę zasługują ich bardzo wysokie walory estetyczne. Drewno jest o tyle specyficznym materiałem, że nawet w miarę upływu czasu nie traci swojej urody – wręcz przeciwnie, nabiera szlachetnego wyglądu. Ponadto odznacza się również uniwersalnością – pasuje do ogrodów utrzymanych praktycznie we wszystkich konwencjach stylistycznych. Drewno jest ciepłe, przyjemne w dotyku, kreuje w otoczeniu przyjemną, swojską atmosferę. Jako naturalny surowiec nie jest szkodliwe dla środowiska i człowieka, w stu procentach ulega degradacji.

Ochrona przed wilgocią

Drewniane meble do ogrodu wydają się zatem dobrym wyborem, niemniej jednak należy mieć przy tej okazji na względzie kilka istotnych spraw. Drewno nie jest odporne na wilgoć, dlatego też wymaga odpowiedniej ochrony. Co prawda meble ogrodowe z niego wykonane są fabrycznie impregnowane, lecz właściciel powinien pamiętać o tym, że jeśli chce przez długi czas utrzymać komplet w świetnym stanie, wymaga on systematycznych zabiegów konserwacyjnych takich jak impregnacja i olejowanie, a dodatkowo też malowanie i lakierowanie. Żywotność mebli drewnianych można przedłużyć również poprzez odpowiednie ich przechowywanie w okresie zimowym. W przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu musi panować odpowiednia temperatura (nie może być ani wilgotne, ani zbyt suche) oraz dobra cyrkulacja powietrza. Kolejną rzeczą, którą trzeba mieć na względzie jest to, że pod wpływem rozmaitych czynników atmosferycznych drewno się odkształca – z tego względu niezbędne jest regularne przykręcanie śrub w meblach. Wskazane jest, by meble nie miały bezpośredniej styczności z glebą.

Poprzez dobór odpowiedniego zestawu mebli ogrodowych zyskujecie rzeczywiście ogród funkcjonalny. Jeśli faktycznie zapewnicie sobie optymalny zestaw, to bez większych problemów staniecie się właścicielami ogrodu optymalnego. Inwestycja spora, ale za to jest to inwestycja zrealizowana na lata! A przecież właśnie o tak dobrze realizowane zakupy zawsze nam chodziło!

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz