Druk wielkoformatowy – rozmiary

Reklama to samo tocząca się machina która może z robić z Ciebie milionera albo możesz szybko spaść.  Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że reklama powinna być wykonywana przez profesjonalistów i przeznaczone do tego agencje czy studia reklamy. Druk wielkoformatowy to jedna ze skuteczniejszych form reklamy, a także jedna z efektowniejszych. Wielkie, a niekiedy nawet gigantyczne rozmiary reklam które umieszczamy na drukach wielkoformatowych zapierają dech w piersiach przechodniom, czyli tak naprawdę potencjalnym klientom.

Druk wielkoformatowy najczęściej stosowany jest jako reklama zewnętrzna, chociaż można go również stosować do środka pomieszczeń. Do druków wielkoformatowych stosowane jest urządzenie o nazwie ploter. Jest to urządzenie zewnętrzne które realizuje polecenia wysłane z komputera w formie drukowanej.

Reklama

W dzisiejszych czasach, możemy z łatwością wydrukować do 5m folii, baneru, siatki bez niepotrzebnego zgrzewania, takie rozmiary czynią druk wielkoformatowy prawdziwym i skutecznym środkiem reklamy ! W druk wielkoformatowy naprawdę warto zainwestować.  Ponieważ druk wielkoformatowy jest narażony na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, trzeba go dodatkowo zabezpieczyć, nie jest to jednak wymagane, gdyż sam w sobie farby na druku wytrzymują od 1-2 lat w zależności od nasłonecznienia i położenia tego druku. Dodatkową ochroną może być laminat płynny który jest nakładany warstwowo na wydruk co powoduje, że szyld, baner czy siatka stają się odporniejsze na warunki atmosferyczne oraz zwiększają wytrzymałość druku do nawet 5 lat.

W zależności od rodzaju podłoża na jakim drukujemy stosuje się różne techniki nadruku, tzw twardy, średni i miękki druk. Plotery a w zasadzie farby wydzielają szkodliwe opary, dlatego ważnym jest aby były umieszczone w specjalnie klimatyzowanych halach i pomieszczeniach. Istnieją również zamienniki EKO które są przyjazne środowisku, lecz tracą one na gwarancji, ponieważ taki druk jest o wiele bardziej narażony na czynniki atmosferyczne.

Stopka autorska: druk wielkoformatowy – http://designgraf.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz