Drukarnia offsetowa – opłaca się drukować dużo

Z usług nowoczesnej drukarni korzysta bardzo wiele osób – studenci drukują różnego rodzaju materiały edukacyjne, prace dyplomowe, nierzadko ściągi, agencje reklamowe drukują plakat, ulotki, wizytówki, billboardy, wydawnictwa drukują książki i gazety itd. Czasami jednak drukowanie nawet z pozoru dużej ilości materiałów nie jest opłacalne w zwykłej drukarni.

Reklama

Wtedy właśnie może nas uratować drukarnia offsetowa, której usługi z reguły dostosowane są właśnie do tego typu zleceń, gdzie osoba zamawiająca usługę druku ma zapotrzebowanie na bardzo dużą ilość sztuk, często liczoną w tysiącach.

druk offsetowyCały specjalistyczny sprzęt znajdujący się w drukarni offsetowe służy głównie temu, by przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i wykonania drukować w szybkim tempie bardzo duże ilości zamówionych materiałów. Każda drukarnia offsetowa szuka przede wszystkim takich zleceń, by liczba zamówionych dokumentów była jak największa – w przeciwnym przypadku koszta utrzymania sprzętu i pracowników (czyli koszta utrzymania firmy) przerosną zyski, co oznaczać może rozpad firmy.

Z drugiej strony osoby chcące skorzystać z oferty drukarni offsetowej muszą liczyć się z tym, że w przypadku małej ilości kopii ich zlecenie może być bardzo drogie albo w ogóle może zostać odrzucone przez drukarnię z oczywistych względów – przygotowanie pojedynczej makiety jest samo w sobie drogie i czasochłonne. Jak zatem widać w przypadku zleceń dla drukarni offsetowych opłaca się wyłącznie drukowanie w dużych ilościach – wtedy koszta mogą być naprawdę niższe, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości.

Stopka autorska: drukarnia offsetowa – http://www.multipol.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Ciekawa ta drukarnia

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz