Drzewa w domu czyli nietypowe aranżacje wnętrz

To, co na zewnątrz przestaje być tym, co poza domem. Aranżacje wnętrz wykorzystujące drzewa rosnące na zboczu góry to rzeczywistość. W Hiszpanii.

Reklama

drzewa w domu

Jeśli ktoś myśli, że jedyny dom zainspirowany marzeniami Piotrusia Pana znajduje się w Kaliforni i należy do spadkobierców Michaela Jacksona, jest w błędzie. Nibylandia powstała także na hiszpańskiej Ibizie wybudowana przez Enrique Polanco, madryckiego artystę i promotora sztuki. Projekt autorstwa Adnres Jacuesa realizowany był w oparciu o jedno założenie – minimalną ingerencję w otaczający dom krajobraz.

Aby tego dokonać, należało stworzyć takie aranżacje wnętrz, które uwzględniałyby także rosnące na zboczu drzewa. Wszystko po to, aby ani jedno z nich nie zostało wycięte. Udało się. W czasie budowy żadne z drzew nie padło, większość została zaadoptowana do wystroju wnętrza domu.

Budowa oryginalnego domu trwała dwa lata i kosztowała pół miliona euro. Opłacało się jednak. Oryginalne aranżacje wnętrz pozwalają oderwać się od miejskiej rzeczywistości odpocząć w przyjemnym otoczeniu. Taki był cel właściciela domu i dlatego zdecydował się na realizację tak karkołomnego zamierzenia architektonicznego.

Dom dzieli się na trzy części. Polanco nazywa jest kabinami. Jest więc część kuchenna, jest część dzienna czyli salon i są sypialnie – jedna dla gospodarza, dwie dla gości. Wszystko zaprojektowane w taki sposób, aby przebywający w domu mogli odnieść wrażenie, że znajdują się w leśnej chatce zagubionej gdzieś w głębi puszczy, a jednocześnie mogli korzystać z tych wszystkich udogodnień, z których korzystają mieszkańcy nowoczesnych domów. Aranżacje wnętrz wymagały więc odpowiedniego podejścia i sięgnięcia po różne odkrycia designu.

W salonie na przykład surowe ściany przypominające nieco garaż czy hangar sąsiadują z białymi sofami w oszczędnym, nowoczesnym stylu. Przez dziurę w dachu i podłodze przechodzą dwa drzewa. Kredens wygląda jakby żywcem przeniesiony z dziewiętnastowiecznej Francji (tyle, że lazurowy), a stolik z lat sześćdziesiątych. Pełen eklektyzm.

Odważne aranżacje wnętrz sprawiają wrażenie bardzo uporządkowanych i przemyślanych. Nie ma w nich nic z chaosu ani niepotrzebnego pomieszania. Jest forma, która uspokaja i pozwala docenić oryginalność konstrukcji. Biel łączy się z łagodną żółtą barwą, a brązy i zielenie drzew dodają swoistego smaku.

Dlaczego takie barwy? Kolory młodych liści z doliny otaczającej dom komponują się z barwą słońca, opisuje aranżacje wnętrz właściciel.

Wszystkie kabiny wyposażono w ogromne okna. Dzięki temu zawsze oglądać można zapierający dech w piersiach widok drzew ciągnących się w dół, w stronę plaży.

Nie tylko aranżacje wnętrz pomyślano jako kojarzące się z naturą. Także otoczenie domu nawiązuje do relaksacyjnego charakteru Nibylandii. Można tam znaleźć stół do ping ponga, tarczę do rzutek czy głośniki, które sprawdzają się w czasie przyjęć organizowanych przez Polanco. W basenie natomiast zainstalowano maszynę do robienia fal.

Stopka autorska: aranżacje wnętrz – http://www.amstudio.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz