Kilka słów o drzwiach drewnianych

Drzwi są elementem codziennego użytku i chociaż otwieranie ich i zamykanie stało się już nawykiem działającym w naszym umyśle, warto czasami jednak zastanowić się nad ich budową i strukturą. Tradycyjne drzwi wykonane są z drewna, ale niestety coraz częściej materiał ten jest zastępowany przez sztuczne materiały. Zaczynając od początku drzwi możemy podzielić na drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne. W zależności od tego jaka mają spełniać funkcję tak należy dobierać ich krój i sposób wykonania. Zastanówmy się wiec dokładnie nad wadami i zaletami drzwi drewnianych.

Reklama

drzwi wewnętrzne

Na początku trzeba zaznaczyć, że są to drzwi tradycyjne z naturalnego tworzywa. Od wielu pokoleń używane w domach. Dzięki temu, że jest to naturalny materiał drzwi wykonane z niego są ciepłe i przyjemne w dotyku. Chyba każdy zgodzi się ze mną, że we własnym mieszkaniu nie chciałby mieć na przykład w sypialni drzwi metalowych. Drzwi, które mają surowy wyraz, są zimne i nieprzyjemne. Wzbudzają w nas raczej dystans i oziębłość, niż miłe i przyjemne emocje. Dodatkowo tak  jak zostało wspomniane jest to tworzywo sprawdzane i doskonalone od tysięcy lat. I chociaż samego tworzywa nie można samego w sobie poprawić, technologię jego obróbki jak najbardziej. Wiele osób stających przed wyborem tworzywa obawia się, że po kilku latach drzwi drewniane ulegną skrzywieniu lub wypaczeniu elementów. Są jednak na to sposoby, przede wszystkim drewno musi być bardzo dobrze wysuszone a stosując technologię wielowarstwowego klejenia zupełnie niwelujemy taką możliwość.

Dodatkowym atutem drzwi drewnianych jest to, że są one przyjazne środowisku. Pewnie większość osób zada sobie pytanie ale jak to, przecież wycinane są drzewa, co to ma wspólnego z ochroną środowiska. Chodzi przede wszystkim, że nie posiadają one trujących substancji, które mogłyby się przedostać do środowiska i je zatruć. A wracając do wycinki drzew należy sprawdzać, czy drewno wykorzystywane w danym przedsiębiorstwie pochodzi z naturalnej wycinki.

Naturalnym faktem jest również, że nikt rozsądny nie wymienia drzwi raz do roku czy na dwa lata. Jest to inwestycja na lata, wiec warto się porządnie zastanowić. Mimo tego, że drzwi drewniane są droższe od tych zrobionych ze sztucznych materiałów patrząc przyszłościowo jest to jednak opłacalny zakup. Drzwi takie możemy dużo łatwiej konserwować i rekonstruować. Zadrapania lub inne drobne uszkodzenia możemy naprawić używając odpowiedniej farby malarskiej lub technik stolarskich. Przy użyciu innego materiału nie jest to już takie proste a często wręcz niewykonalne.

Drzwi drewniane posiadają zdecydowanie więcej zalet od wszystkich innych wykonanych z różnych materiałów. Pamiętajmy też o tym, że drewno jest w chwili obecnej uważane za materiał prestiżowy.  A kto nie chce mieć chodź odrobiny luksusu w swoim domu. Jeżeli chcemy się wyróżnić jeszcze bardziej wybierzmy produkty wykonane z drewna egzotycznego. Ne dość, że będą stanowiły idealne dopełnienie naszego wnętrza, dodatkowo będziemy mieli się czym pochwalić.

Stopka autorska: drzwi wewnętrzne – http://drzwilublin.com.pl/drzwi_wewnetrzne_lublin_pulawy.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz