Drzwi stalowe zewnętrzne. Czym się kierować przy wyborze?

Wybierając drzwi stalowe zewnętrzne do swojego mieszkania lub domu powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych czynników. Możemy przecież trafić na model, który zupełnie nam nie odpowiada lub jest za drogi, a przecież wystarczy odrobina wiedzy i chęci, by postarać się o ten właściwy dla naszych potrzeb. Wybierając drzwi stalowe głównym aspektem, którym się kierujemy jest zazwyczaj bezpieczeństwo – inaczej mówiąc odporność drzwi na ewentualne włamanie, ale zacznijmy po kolei.

Reklama

Wybierając drzwi stalowe zewnętrzne musimy pamiętać o kilku istotnych parametrach, aby wybór nie okazał się pomyłką. Podstawą jest wysokość i szerokość drzwi. Parametry te określają wygodę wchodzenia do domu, a także wnoszenia sprzętów, mebli itp. Wysokość drzwi zewnętrznych powinna wynosić przynajmniej 201 centymetrów, przy czym należy pamiętać, że otwór na ich osadzenie musi być o kilka centymetrów większy. Szerokość natomiast co najmniej 90 centymetrów, a im ta wartość większa, tym większy komfort i przestrzeń, bowiem przez drewniane drzwi zewnętrzne powinno się przechodzić swobodnie, a nie przeciskać na siłę.

Istotną wartością charakteryzującą solidne drzwi stalowe zewnętrzne jest także współczynnik przenikania ciepła. Odpowiednia izolacja termiczna ochroni dom przed niechcianą utratą ciepłego powietrza pochodzącego z wnętrza pomieszczenia.

Równie ważna w drzwiach stalowych zewnętrznych jest także izolacja akustyczna, która wytłumi hałas z zewnątrz, a także uszczelnienia na ościeżnicy i skrzydle, co umożliwi ciche otwieranie i zamykanie drewnianych drzwi.

Ostatnim czynnikiem w wyborze drzwi stalowych jest klasa antywłamaniowa. Drzwi spełniają swoje zadanie ochronne tylko pod warunkiem, że ich konstrukcja jest prawidłowa. Drzwi stalowe ogólnego zastosowania mogą być wykonane jako jedno lub dwuskrzydłowe. Skrzydło drzwi, jedno lub dwuskrzydłowych, pełnych wykonane jest zazwyczaj z dwóch arkuszy blachy stalowej grubości 1,5mm, cynkowane i malowane proszkowo.

Skrzydło bierne w drzwiach dwuskrzydłowych blokowane jest za pomocą rygla krawędziowego. Ościeżnice drzwi wykonane są z kształtowników stalowych, profilowanych z blachy ocynkowanej o grubości 2,0 mm i malowanych proszkowo. Stojaki ościeżnic są spawane. Skrzydła drzwi są zawieszone w ościeżnicy na minimum dwóch zawiasach. No obwodzie ościeżnicy i skrzydła osadzona jest uszczelka przylgowa. Tak skonstruowane drzwi stalowe dają nam pewność i bezpieczeństwo użytkowania każdego dnia.

Zatem jak widać, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby nasze drzwi służyły nam doskonale każdego dnia.

Stopka autorska: drzwi stalowe – http://www.metalpol.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz