Duże piersi duży problem

Zmniejszanie piersiBardzo często słyszy się o zabiegach powiększających piersi, jednak ich redukcja jest tak samo popularna.

Obfity biust, oprócz atrakcyjnego wyglądu może przysporzyć nie lada problemów. Mowa tu oczywiście o problemach zdrowotnych. Zazwyczaj tego rodzaju zabiegi wiążą się z głęboką ingerencją chirurgiczną, która pozostawia o wiele większe blizny aniżeli w przypadku powiększania piersi. Jednak korzyści płynące ze zmniejszenia piersi są znacznie większe.

Zmniejszenie bólu

Zabieg zmniejszania piersi przyczynia się do poprawy postawy i redukcji dolegliwości bólowych pleców i szyi. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że co 3 kobieta poddająca się zabiegowi zmniejszania piersi, przestała odczuwać bóle w okolicy lędźwiowej.

Odczuwalna ulga jest rezultatem obniżenia ośrodka ciężkości, w związku z tym mięśnie nie muszą być ciągle napięte. Co więcej zmniejszenie gruczołów piersiowych wpływa na zmniejszenie bólów głowy, a także na poprawę wydolności płuc.

Łatwiejsza samokontrola

Zabiegi takie jak zmniejszanie piersi pozwalają kobiecie na ich samokontrolę. Oznacza to, że są w stanie łatwiej wyczuć guzki czy patologiczne zmiany w piersiach. Co więcej redukcja piersi przyczynia się do zmniejszenia strefy wystąpienia chorób kancerogennych.

Badania statystyczne potwierdziły tą obserwację. Kobiety, które poddały się zabiegowi, rzadziej zapadały na raka piersi.

Lepsze samopoczucie

Redukcja piersi ma także zbawienny wpływ na psychikę kobiety. Poprawia się samoocena oraz jej samopoczucie. Kobiety po zabiegu czują się bardziej atrakcyjne, łatwiej nawiązują kontakty z otoczeniem, a także rzadziej postawione są niekomfortowych w sytuacjach intymnych, co przekłada się na poprawę ich życia seksualnego.

Co więcej mniejsze piersi wpływają na zmniejszenie się zaburzeń lękowych i depresji u kobiet. Ustąpienie tych dolegliwości wiąże się z poprawą samooceny oraz akceptacji swojego ciała.

Poprawa sylwetki

Zbyt duże piersi mogą być przyczyną nadmiernego spożywania posiłków, w celu niwelowania różnicy pomiędzy górną a dolną partią ciała. Mogą także stanowić powód do tego, aby minimalizować ilość spożywanego jedzenia. Takie przypadku mogą prowadzić nawet do zaburzeń odżywania i bulimii. Badania przeprowadzone na kobietach, które pomniejszyły piersi wykazały, że w ciągu dekady objawy te ustąpiły.

Zmniejszanie piersi ma wpływ na poprawę proporcji ciała u kobiet. Badania przeprowadzone przez lekarzy chirurgów wykazały, że kobiety oceniały pozytywniej nie tylko swoje piersi, ale także inne partie ciała

Powyższe informacje obrazują wagę problemu kobiet borykających się z dużym biustem. Dlatego warto udać się do lekarza, aby porozmawiać o swoich problemach i przedsięwziąć odpowiednie kroki w celu poprawy swojego życia. Co prawda tego rodzaju zabiegi nie należą do najtańszych, ale zdrowie psychiczne i fizyczne są znacznie ważniejsze.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz