Dywan ślubny – jaki wybrać?

Temat z założenia i na pierwszy rzut oka i ucha wydaje się błahy. Tymczasem dziś wymogi ślubne  Par Młodych znacznie odbiegają od tych jeszcze sprzed kliku lat. Jeszcze niedawno nieistotne było jaki to będzie dywan, grunt żeby był. Stąd pozostałości wzorkowych, wydeptanych dywanów w kościołach. Fakt faktem, że można dziś przygotować przepiękną alejkę ślubną. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, gdyż powagę miejsca trzeba ponad wszystko zachować. W tym artykule zajmiemy się wyborem dywanu ślubnego.

Reklama

Internet w dzisiejszych czasach  z jednej strony umożliwia nam dekoratorom dostęp do niepowtarzalnych pomysłów i materiałów ale także poprzez nieuczciwych sprzedawców, ogranicza się do tak zwanych „ofert wyjątkowych”. Jak to możliwe, że dywan z prawdziwego zdarzenia kosztuje za metr około 100 złotych w internecie kosztuje 10 złotych ? W zasadzie bardzo prosto można znaleźć odpowiedź, niestety bardzo często jest tak, że klienci dopiero po odebraniu przesyłki od kuriera przekonują się, że ten wyjątkowo tani dywan jest najzwyklejszą w świecie nakładką na dywan. Pół biedy jeśli w kościele jest dostępny jakikolwiek dywan i możemy owej nakładki użyć. Co jeśli ksiądz nie posiada żadnego dywanu ? Wtedy Pary Młode wykonują telefon do dostawcy a ten odpowiada mówiąc krótko „ widziały gały co brały” i mamy problem. Wielokrotnie byliśmy świadkami tak zwanych trudnych momentów podczas przejścia po takim pseudo dywanie, gdy para młoda niemal przewróciła się na czymś takim. Dlatego zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania. O wiele lepszym jest po prostu wypożyczenie czerwonego lub białego dywanu do ślubu. Koszt wypożyczenia jest wielokrotnie niższy od kosztu zakupu a i odpada nam problem co zrobić później z 50 metrowym dywanem o szerokości 1 metra. Z tym, że proszę wziąć pod uwagę, iż taki wypożyczany dywan również może być różnej jakości. Polecamy te podbijane gumą i obszywane. Najlepiej gdy dywan ma jeszcze co najmniej 1 cm grubości. Zapytacie dlaczego ? Po pierwsze taki wysokiej jakości dywan lepiej się układa i co ważne nie ma żadnych garbów po rozłożeniu i co jeszcze ważniejsze – nie przesuwa się podczas przejścia pary młodej.

Co do kolorystyki – kwestia gustu. Niestety biały dywan wielokrotnie po przejściu kilku gości weselnych jest już brudny. W tym przypadku trudno dywan utrzymać w czystości do momentu wejścia pary młodej do kościoła. Stąd firmy zajmujące się wynajmem dywanów ślubnych do wypożyczonego zestawu dokładają również tabliczkę z  napisem „proszę nie deptać białego dywanu” – cel ? Utrzymać dywan w czystości przynajmniej do czasu wejścia do kościoła Pary Młodej. Przy okazji będąc gościem podczas uroczystości ślubnej w kościele pamiętajmy by nie zabrudzić Parze Młodej dywanu przed ich uroczystym wejściem w blasku fleszy.  Mam nadzieję, że choć w pewnym sensie udało nam się podpowiedzieć Wam jakimi argumentami kierować się podczas wyboru takiego dywanu ślubnego.

Stopka autorska: wypożyczenie czerwonego lub białego dywanu do ślubu – http://www.dekorado.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz