Dziecko w naturze, natura w dziecku – felieton

NiemowlakCzłowiek jest integralnym elementem środowiska… Takie słowa, uderzające w banał są mimo wszystko szczerą prawda o której ludzie zapominają, otaczając się wszystkim co sztuczne i sprzeczne z naturą.

Nieraz trudno się do tego przyznać lecz wiele chorób cywilizacyjnych czy innych negatywnych dla pracy naszego organizmu dolegliwości wynika z braku kontaktu z przyrodą. Błąd izolowania człowieka od ekosystemu popełniają już rodzice z chwila przyjścia malca na świat. Wraz z dorastaniem młodego człowieka wpojone za młody przyzwyczajenia i nawyki procentują.

Albo w pozytywną stronę albo w tą negatywną…

Rodzice, w dobrej wierze, starają się stworzyć swemu potomkowi jak najlepsze warunki rozwoju jednocześnie uposażając go w produkty nienaturalne, tworzywa sztuczne i inne obecne na dzisiejszym rynku, nie do końca przemyślane rzeczy.

Odzież „bez konserwantów”?

Chcąc dobrze dla swojej pociechy należy otoczyć je produktami przyjaznymi naturze. Dobrze jest by ubranka dla dzieci, kosmetyki czy zabawki były pozbawione chemii i konserwantów. Liczy się by były delikatne w dotyku i przyjazne dziecku. Pamiętajmy, że należy dbać o to, żeby maluch nosił ubranka z bawełny organicznej, która rośnie bez pestycydów i chemikaliów uczulających skórę dziecka. Ubranka dla dzieci wyprodukowane z bawełny organicznej są przede wszystkim: delikatniejsze w dotyku, trwalsze i lepszej jakości. Ponadto nie powodują alergii i podrażnień skóry.

klocki drewniane

Tradycyjna drewniana zabawka – bezpieczna i ekologiczna

Odpowiedni dobór produktów dla dziecka to także wspomniane już kosmetyki i zabawki. Kosmetyki produkowane z naturalnych składników nie zawierają szkodliwych składników barwiących i zapachowych. Są przyjazne środowisku, a co najważniejsze przechodzą rygorystyczne kontrole jednostek certyfikujących Ecocert i BDIH. Dają gwarancję, że nie znajduje się w nich nic, co negatywnie rzutuje na organizm ludzki. Zabawki z naturalnych tworzyw, jak drewniane klocki, pojazdy, czy pajacyki posiadają indywidualną duszę. Rozwijają wyobraźnię i wrażliwość w przeciwieństwie do elektronicznych gadżetów.

Być naprawdę „eko”…

Ekologia to od lat modna dziedzina w życiu. Zbyt często jednak staje się pustym frazesem używanym na potrzeby mody. Zadbajmy więc, by nasze dzieci od najmłodszych lat poznały przyrodę i nauczyły się korzystać z produktów jakie oferuje natura.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 3)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Dokładnie! szczególnie dziś, jak ciuszki dla dzieci to 99% chińskie produkty barwione nie wiadomo czym, strasznie trudno wybrać coś dobrego, ale nie jest to niemożliwe.

    W ostateczności zawsze można (choć część) uszyć samemu 🙂

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz