Dzięki czemu kantor internetowy ma lepsze ceny walut?

Od kilku lat zainteresowanie internetową wymianą walut w Polsce jest bardzo wysokie. Do korzystania z usługi zachęcają przede wszystkim bardziej atrakcyjne kursy wymiany walut, ale nie jest to wyłączny atut kantorów internetowych.

Reklama

Kantory on-line to propozycja dla każdego, kto chce szybko i wygodnie wymienić waluty przez internet. Potrzeba jedynie dostępu do sieci, a także dwóch kont – w złotym oraz w innej walucie, z której chce się skorzystać, ale niektóre kantory również pozwalają na wyrobienie specjalnych kart, którymi można płacić w wymienionej walucie.

Z usług kantorów internetowych korzystają między innymi osoby spłacające kredyty w walutach obcych, ci, którzy planują wyjazd zagranicę, często kupujący przez internet w innych krajach czy też zarabiający w walutach obcych.

Jak już wspomnieliśmy, jednym z najważniejszych atutów wymiany walut przez internet są korzystne kursy walut. Zwykle kantor internetowy jest w stanie zaoferować nawet o 5-7% korzystniejszy kurs niż kantory stacjonarne. Co więcej, można zaoszczędzić na spreadzie w banku, który nierzadko dochodzi wówczas do 10%, dlatego na transakcjach przez bank można sporo stracić.

Dlaczego przeciętny kantor internetowy jest w stanie zaoferować swoim klientom lepsze ceny walut? Przede wszystkim wynika to z jego specyfiki działalności, ponieważ do prowadzenia kantoru on-line nie potrzeba placówek oraz zatrudniania dodatkowych pracowników. Również kantory te operują w dużej mierze na walucie w formie wirtualnej, wobec tego nie muszą stosować takich samych metod zabezpieczeń jak w przypadku standardowych kantorów. Oczywiście, aby zagwarantować swoim klientom pełne bezpieczeństwo stosują specjalne metody ochrony, na przykład certyfikaty czy zaufane metody płatności.

Zatem jeżeli chcesz wymienić walutę, warto pamiętać o tym, że teraz można również zrobić to przez internet – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Warto spróbować i przekonać się, dlaczego tak wielu Polaków przerzuciło się na wymienianie walut obcych przez internet.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz