Szkoła – dziennik internetowy

Współczesna szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna, dochodzi do sytuacji, iż w każdej praktycznie szkole używa się wielu aplikacji komputerowych, tak aby procedury były niezwykle ułatwione. Jakie zatem to nowinki techniczne sprawiają, iż szkoła staje się kompletnie zinformatyzowana?

Reklama

dziennik szkolnyDziennik internetowy, to coraz popularniejsza aplikacja, z jaką możemy spotkać się w każdej szkole. Dziennik internetowy, to nic innego, jak zastąpienie dziennika lekcyjnego. Nauczyciele nie posiadają już papierowych dzienników, w których to notują postępy ucznia w szkole, czy notują frekwencję na lekcjach. W chwili obecnej wszystko odbywa się za pomocą komputera i internetu.

Musimy jednak wiedzieć, iż istnieją dwa rodzaje prowadzenia dzienników internetowych, a są one uzależnione od stopnia komputeryzacji danej szkoły.

I tak, w momencie kiedy w każdej z klasy znajduje się zestaw komputerowy, to możemy spokojnie korzystać z opcji bieżącego wprowadzania ocen do dziennika internetowego. Nauczyciel korzysta z takiej możliwości, podczas sprawdzania obecności czy przepytywania uczniów.

Drugi rodzaj notowania osiągnięć uczniów, notowania wszelkich danych w dzienniku internetowym, związany jest z wypełnianiem specjalnych arkuszy, które to później są skanowane i tym sposobem wprowadza się wszelkie ważne informacje do dziennika internetowego. Oczywiście wprowadzenie dzienników internetowych ma również te zaletę, iż rodzice uczniów, mogą w przeciągu kilku chwil dowiedzieć się jak radzi sobie w szkole dziecko. To dobre rozwiązanie, gdyż jak doskonale wiadomo, wielu rodziców, w chwili obecnej pracuje przez większość dnia, i nie zawsze ma możliwość udania się do szkoły, celem sprawdzenia ocen swojego dziecka.

Widzimy zatem iż dziennik elektroniczny jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem zarówno dla nauczycieli, rodziców uczniów czy całej kadry administracyjnej danej szkoły. Ważnym jednak, aby szkoła, która zdecyduje się na tego rodzaju rozwiązanie, wybrała najlepszy dziennik internetowy, który będzie pracował bez zarzutu.

Stopka autorska: Dziennik internetowy – http://dziennikus.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz