Dziennikarstwo obywatelskie jako sposób na budowanie marki

Dziennikarstwo obywatelskie jest doskonałym sposobem na zbudowanie i wypromowania własnej marki, szczególnie w popularnych wyszukiwarkach takich jak Google. Jednak nim przejdziemy do sedna artykuły należałoby przedstawić definicję tego gatunku dziennikarstwa.

Reklama

Artykuł z gazety

Mianowicie dziennikarstwo społeczne (obywatelskie) rodzajem dziennikarstwa, który wykonywany jest przez dziennikarzy-amatorów, a ich artykuły zazwyczaj publikowane są na specjalnie przeznaczonych do tego portalach internetowych. I na tym właśnie skupimy się poniżej.

Wiele osób tworzy teksty dla przyjemności bądź też po to, aby szlifować swoje umiejętności dziennikarskie. Taka sytuacja jest bardzo korzystna dla właścicieli portali umożliwiających publikację artykułów gdyż otrzymują oni zupełnie za darmo dobrej jakości unikalną i ciekawą treść co przekłada się na możliwość zdobywania ruchu z tak zwanego długiego ogona (ang. long tail).

Jednak od pewnego czasu pojawiło się coraz więcej serwisów dziennikarstwa obywatelskiego, które pozwalają na publikację artykułów z linkiem prowadzącym do jakiejś ciekawej witryny. Czy taka sytuacja jest korzystna dla właścicieli portali? Oczywiście, ponieważ w dalszym ciągu otrzymują ciekawe, unikatowe artykuły, a dzięki wspomnianemu odnośnikowi przyciągają dodatkowo pozycjonerów, którzy za jego pomocą wzmacniają markę swojej witryny w Sieci.

Zazwyczaj portale dziennikarstwa obywatelskiego mają odpowiednie wymagania co do zamieszczanych tekstów. Składają się na nie określona ilość znaków, tagów, wymóg zamieszczania obrazków w tekście itp. To wszystko sprawia, że serwis jest zadbany, a linki są silne przez co marka ciągle zyskuje moc.

A więc jeśli chcesz, aby Twoja marka rosła w sile powinieneś zainteresować się publikacją artykułów z linkami promującymi w serwisach oferujących dziennikarstwo obywatelskie. Jest to obecnie jeden z najlepszych, a zarazem najmniej kosztowanych sposobów budowania wizerunku w Internecie. A jeszcze lepszym sposobem jest otwarcie własnego serwisu dziennikarstwa społecznego. Pozwala to na kontrolę jakości wszystkich publikacji, a dodatkowo na wykorzystanie portalu jako zaplecze pozycjonerskie.

Stopka autorska: dziennikarstwo obywatelskie – http://e-journalist.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz