Czy e-papieros jest szkodliwy?

e-papierosEpapierosy – zmiana nałogu czy zerwanie z nikotyną? Większa część palących nikotynę poszukuje skutecznej metody na zerwanie z nałogiem. Akupunktura, plastry, tabletki zaspakajają tylko niedobór nikotynowy, ale co zrobić, by zająć swoje ręce, jak zniwelować odruchy wyrobione od lat?

E-papierosy pozwalają skutecznie zerwać z nałogiem tytoniowym. Posiadając minimum wiedzy na temat atomizera, baterii, modeli e-papierosów, liquidów (krótki pobyt na e-papieros forum i wszystko staje się jasne) można zdecydowanie powiedzieć papierosom: żegnam. Bez dymu (bo e-papierosach produkowana jest para naśladująca go) płuca oddychają swobodnie, odzyskujemy sprawne zmysły smaku i węchu. Same zalety.

Reklama

Czy na pewno? I czy są one szkodliwe? Z moich obserwacji wynika, że większa część e-palaczy zmieniła jedynie uzależnienie i teraz epapierosy zastępują im papierosy analogowe. Co prawda istnieje mniejszość, która po pewnym czasie inhalowania rozstała się i z e-papierosem, ale pozostali nadal zaciągają się „elektronicznym dymkiem”. Wydaje się więc, że elektroniczne papierosy stanowią doskonałą alternatywę dla papierosów analogowych, ale jeśli chodzi o bezwzględne zerwanie z nikotyną – tutaj nadal wymagana jest nasza silna chęć. A zatem można powiedzieć że korzystanie przez dłuższy czas z e-papierosów może być szkodliwe.

Dla tych, którzy jej nie mają, ale chcą mniej wydawać pieniędzy i żyć zdrowiej, zakup e-papierosa stanowi trafny wybór. A może z czasem uda się wydmuchnąć beznikotynowy „dymek” z ust? Palenie e-papierosów bez nikotyny też jest możliwe, niektórzy tak właśnie inhalują. Reasumując: kto ma silną wolę, niech zgasi ostatniego papierosa tradycyjnego i od teraz będzie wolny; kto nie potrafi tego zrobić, niech sięgnie po e-papierosa. Z pewnością tego nie pożałuje. Zanim jednak dokonacie zakupu e-papierosa wypada najpierw dużo poczytać aby nie kupić czegoś czym będziemy rozczarowani.

Stopka autorska: e-papieros forum – http://www.swiatpapierosow.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 4)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Oczywiście, że jest szkodliwy – ale zwykłe papierosy są szkodliwe nieporównanie bardziej.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz