E-sklepy tworzą nowe miejsca pracy

Rynek e-commerce rośnie z roku na rok. Tylko w 2011r. średnia wartość usług i produktów, za które Polak zapłacił w sieci wynosiła przeszło 1290zł. W stosunku do ubiegłych lat to doskonały wynik. W kraju działa już ok. 11 tys. sklepów internetowych i chociaż większość z nich nie daje pracy więcej niż 3-5 osobom, to miejsc przybywa w stosunku liniowym coraz więcej. Najwięcej propozycji przypada w okresie przedświątecznym, który udowodnił, że nadal warto inwestować w rynek e-commerce.

Reklama

praca w sklepie internetowymNajważniejszymi powodami, dla których Polacy decydują się na zakupy w sklepach online jest atrakcyjniejsza cena niż w oddziałach stacjonarnych oraz oszczędność czasu i komfort zakupów. Z ogólnopolskich raportów wynika także, że dla co trzeciego konsumenta ważną rolę odgrywa możliwość porównywania oferty z konkurencyjnymi punktami sprzedaży. Łączna wartość całego segmentu rynkowego osiągnęła w 2011r. prawie 11 mld złotych, co jest osiągnięciem nader zaskakującym.

Kogo szukają sklepy internetowe?

Praca w e-sklepach najczęściej przypada specjalistom do spraw sprzedaży internetowej oraz handlowcom, ale coraz częściej na dobre zarobki mogą liczyć także pracownicy działu IT, tj. programiści Java, PHP oraz C++ i NET. Dużą część rynku sklepów internetowych stanowią także graficy i pozycjonerzy. E-commerce to szansa również dla osób, które posiadają duże doświadczenie w obsłudze klientów zagranicznych.

Wielu pracodawców daje atrakcyjne płace osobom na stanowiskach związanych z telekomunikacją oraz rynkiem finansowym. Na najlepsze warunki i płace mogą liczyć przede wszystkim mieszkańcy województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, łódzkiego i częściowo także w Wielkopolsce. Specjaliści przewidują, że rynek e-commerce będzie rozwijał się bardzo dynamicznie i w 2012r. osiągnie tempo przyrostu na poziomie 14%, co daje trzykrotnie lepszy wynik od krajowego PKB. Wysoce prawdopodobne jest, że udział rynku usług i produktów świadczonych przez Internet może zbliżyć się do poziomu branży finansowej.

Stopka autorska: Praca – http://moncler123.com/jak-i-gdzie-szukac-pracy-w-koszalinie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz