Ekologiczne hotele są w modzie

Na całym świecie ekologia staje ważnym punktem życia nie tylko zwykłych osób, ale także przedsiębiorstw i firm, dla których natura i jej stan jest bardzo ważny. Również w branży hotelarskiej pojawia się coraz więcej rozwiązań ekologicznych, począwszy od segregacji odpadów, naturalne środki do utrzymania czystości po całą filozofię funkcjonowania danego obiektu.

Reklama

Recykling

Shimao Intercontinental HotelEkologia to także recykling oraz wykorzystanie miejscowych surowców, co doskonale prezentuje pięciogwiazdkowy hotel Philea Resort and Spa, Ayer Keroh w Malezji. Na pierwszy rzut oka przypomina on alpejską wioskę, do jego budowy wykorzystano drewno miejscowych sosen oraz marmur z kamieniołomu w prowincji Perak. Podczas urządzania hotelu wykorzystano między innymi elementy wraków statków i starych wagonów kolejowych, z których zrobiono przepiękne meble i dekoracje. Wszystko wykonane ze smakiem i obrazujące prawdziwy luksus. W związku z wycięciem sosen na budowę hotelu, w jego otoczeniu posadzono trzy tysiące różnych drzew.

 Hotel the Tongsai Bay w Tajlandii 

O ekologii pomyślano także przy budowie hotelu The Tongsai Bay w Tajlandii na wyspie Ko Samui. Posiada on pięć gwiazdek- wyjątkowo zasłużenie. Obiekt zlokalizowany na wyspie w żaden sposób nie zagroził środowisku naturalnemu. Podczas budowy bardzo starano się zużywać jak najmniej drewna. Ponadto zainwestowano z Green Project, czyli system wielokrotnego wody, eliminację plastiku, a także wykorzystanie ciepła wytwarzanego przez klimatyzację do ogrzania wody. Odpadki powstałe w hotelowej kuchni używa się do nawożenia trawnika w ogrodzie. W ogrodzie uprawia się w naturalny sposób wszystkie warzywa wykorzystywane przez hotelową kuchnię. Tajski hotel prowadzi także akcje ekologiczne dla najmłodszych oraz zbiera środki między innymi na sadzenie drzew, sprzątanie śmieci czy ratowanie zagrożonych gatunków.

Hotel the Park New Delhi Hotel

Kolejnym obiektem, gdzie ekologia jest codziennością to The Park New Delhi Hotel w Indiach. Jest to ogromny hotel, jednak stara się współistnieć z natura, a nie jej szkodzić. Hotel leży zaraz obok jednego z największych centrów finansowych i handlowych w New Delhi, korzystają z niego bogaci gości, dla których istotny jest luksus. W całym hotelu zainstalowano energooszczędne żarówki LED, system kontroli ciśnienia wody, który pozwala ją oszczędzać. Obiekt wykorzystuje także deszczówkę, która płynie w jego rynnach, to z nich nawadniany jest okalający ogród. Hotel jest eko również w kwestii odpadów, wszystkie worki na śmieciu używane w hotelu są biodegradowalne.

Hotele dbające o środowisko 

Na świecie jest co raz więcej hoteli dbających o środowisko, wydaje się, że prym wiedzie Azja, gdzie takich obiektów jest najwięcej, Bangkok, Filipiny, to tam znajdziemy ekologiczne hotele. W Europie także one powstają, lecz są to mniejsze butikowe obiekty, duże także, ale w mniejszym stopniu, ogranicza się do baterii słonecznych, sortowania odpadów czy recyklingu mebli. Dbanie o środowisko naszych to wymóg naszych czasów, jeśli chcemy, by nasze wnuki i ich dzieci, wiedziały co to są zielone lasy.

Stopka autorska: http://centrumhoteli.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz