Ekologiczne środki czystości – zielone sprzątanie

„Zielone sprzątanie” odnosi się do czyszczenia, prania i sprzątania wyłącznie za pomocą przyjaznych dla środowiska środków czystości wytwarzanych indywidualnie lub przez wyspecjalizowane firmy produkujące ekologiczne środki czystości.

Reklama

Zielone sprzątanie ma na celu głównie ochronę zdrowia i środowiska naturalnego przez unikanie środków czystości zawierających szkodliwe substancje chemiczne, które  powodujące zaburzenia oddychania i problemy dermatologiczne oraz całą listę innych działań niepożądanych.

Szczególnie przyjazne dla środowiska są produkty czyszczące w 100% naturalne, biodegradowalne, nie zanieczyszczają tym samym gleby i wody – tak jak czynią to tradycyjne środki czystości. Duża część eko środków czystości jest również pakowana w materiał pochodzący z recyklingu lub w opakowania ulegające całkowitej lub częściowej biodegradacji. Ponadto ekologiczne środki czystości zawierają jedynie naturalne substancje myjące oraz naturalne zapachy, nie posiadają konserwantów, sztucznych barwników i fosforanów. Zaś środki powierzchniowo czynne pochodzą z roślin. Są również nie tylko tak samo, a może nawet bardziej skuteczne niż tradycyjne detergenty w walce z brudem i bakteriami, ale jednocześnie przyjemnie pachną i nie powodują szkody dla naszego zdrowia.

Ekologiczne środki czystości nie są testowane na zwierzętach, a rośliny, z których są produkowane pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych. Świadczą o tym nadawane im certyfikaty jakości, takie jak choćby certyfikat Soil Association.

Świadomość konsumentów na temat ekologii stale ewoluuje i wzrasta. Sprzedaż ekologicznych środków czystości i kosmetyków naturalnych stale się powiększa i zakłada się, że ta tendencja ma się utrzymać w Polsce przez najbliższe kilka lat.

Stopka autorska: ekologiczne środki czystości – http://www.zielonaczapla.pl/3-ekologiczne-srodki-czystosci

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz