Ekonomiczne drukowanie

tuszeDziś drukujemy bardzo dużo nie tylko w biurach, ale i w domu. Jak wiadomo, kupowanie oryginalnych tuszy czy tonerów do drukarki to duży wydatek. Nie każdego na to stać i dotyczy to niemalże każdej drukarki czy to atramentowa czy laserowa. Ta sama sytuacja dzieje się w przypadku drukarek igłowych. Nie każdy jednak ma pieniądze na to, aby stosować oryginalne produkty. Jak się okazuje w przypadku tanich drukarek, kwota oryginalnych tuszy może być wielokrotnie większa od wartości drukarki. Tusze do drukarek nie należą do najtańszych, ale tylko te oferowane przez producentów drukarek. Jest jednak sposób na to, aby ekonomicznie drukować.

Reklama

Dobrym sposobem jest kupowanie zamiennych materiałów firm, które produkują kilka razy tańsze zamienniki do drukarek. Takie zamienniki może i nie są najlepszej jakości (chociaż te najbardziej znane i renomowane marki niczym się nie różnią od oryginałów), jednak obniżają znacznie koszt drukowania. Tusze do drukarek w formie zamienników możemy kupić niemalże do każdej drukarki. Dostępne są zamienne taśmy do drukarek igłowych, zamienne tusze do drukarek atramentowych, czy zamienne tonery do drukarek laserowych.

Wielokrotnie udowadniano w różnych testach, że tusze te są nie tylko tańsze, ale nieznacznie wpływają na jakość drukowania i co ważne, są bezpieczne dla drukarki. Niestety, wiele firm, które zajmują się produkcją drukarek, nagminnie załączają klauzulę w kartach gwarancyjnych, że stosowanie takich zamienników powoduje utratę gwarancji. W ten sposób użytkownicy drukarki zmuszeni są do tego, aby kupować tylko oryginalne materiały. Dotyczy to szczególnie tych osób, które kupiły droższy sprzęt. W takim przypadku, pomimo tego, że tusze do drukarek w formie zamienników nie uszkadzają drukarki, użytkownicy decydują się na zakup oryginalnych tonerów i atramentów. Jednak w chwili obecnej i producenci zamienników gwarantują, że jeśli drukarka ulegnie uszkodzeniu z winy ich zamiennika, to oni ją naprawią lub wymienią na nową (tak robi np. BP).

Stopka autorska: Tusze do drukarek – http://www.tanie-tusze.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz