Elektryczne silniki do skuterów

Prąd elektryczny jest jedną z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych form energii. Dzięki niemu możliwe jest działanie wielu podstawowych urządzeń w każdym domu takich jak żarówki w lampach, czajniki, często kuchenki, komputery oraz wiele innych. Nawet do działania kotła gazowego niezbędny jest prąd.

Reklama

skuterJest jednak nadal wiele urządzeń, które do swojego działania wymagają ropy czy też gazu, których użytkowanie jest niekoniecznie przyjaznym dla środowiska. Stąd coraz więcej pomysłów na elektryczne silniki do skuterów czy nawet samochodów. Przykładowo skuter, który działa dzięki silnikowi elektrycznemu jest znacznie bardziej ekonomiczny niż spalinowy. Co więcej jest on również zdecydowanie bardziej ekologiczny i to niekoniecznie dlatego (jak myśli większość ludzi), że z energii elektrycznej nie ma żadnych spalin. Spaliny zawsze powstają i jeśli nie z zużycia prądu to w procesie jego produkcji w elektrowni. Jednak możliwość tworzenia energii w elektrowniach są dużo większe niż tylko przez wykorzystanie szkodliwych dla środowiska substancji ponieważ coraz częściej wykorzystuje się tam odnawialnych źródeł energii.

Nawet klasyczny kompresor do aerografu może być wykonany w formie spalinowej i elektrycznej. Zdecydowanie częściej jednak wybierana jest wersja na prąd, która nie tylko jest oszczędniejsza, ale także bardziej ekologiczna. Jest to tylko niewielki przykład, który jednak obrazuje to, że energia elektryczna zdecydowanie wygrywa konfrontację z ropą czy też gazem. Jeśli tylko społeczeństwo będzie walczyć z koncernami naftowymi to wtedy może uda się dojść do tego, że samochody z napędem elektrycznym wejdą wreszcie w codzienne użytkowanie.

Stopka autorska: silniki do skuterów – http://magma.sklep.pl/pl/silniki-sterowniki-ladowarki-regulatory

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz