Fala uderzeniowa w terapii

Fala uderzeniowa polega na przenoszeniu energii w te miejsca, gdzie skumulowany jest ból związany z zwyrodnieniami czy zmianami pourazowymi. Energia ta wpływa leczniczo i regenerująco na konkretne obszary poddane zabiegowi. Każde urządzenie wykorzystywane do tej terapii generuje fale uderzeniową od zewnątrz do wewnątrz poprzez specjalną głowicę. Charakteryzuje się ona wysoka amplitudą, skokowym wzrostem ciśnienia oraz brakiem okresowości.

Reklama

gobinet lekarskiFala uderzeniowa znalazła swoje zastosowanie w medycynie sportowej, ortopedii czy szeroko pojętej rehabilitacji. Można ją stosować w przypadku różnych zmian zwyrodnieniowych czy pourazowych.  Wskazać można między innymi łokieć tenisisty, ból nadgarstka, stawu barkowego, biodrowego, a także ostrogę piętową, ścięgno Achillesa, syndrom bólów mięśniowo – nerwowych, zespół tarcia pasma biodrowo – piszczelowego, zwapnienia w obrębie tkanek miękkich stawów i mięśni czy krwiaki i szereg innych. Z powyższego wykazu łatwo wnioskować, że terapia ta ma szereg zastosowań i co najważniejsze przynosi wysokie efekty w postaci zmniejszenia chronicznego bólu, który bardzo często towarzyszy urazom czy zwyrodnieniom a także wpływa na odzyskanie pełnej sprawności motorycznej. Dzięki takim zabiegom komfort życia pacjentów wzrasta, mogą oni aktywnie i bez bólu funkcjonować, na co dzień. Skuteczność terapii szacuje się na około 95%. Ten świetny wynik pozwala jej być jednym z najbardziej efektywnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Na co więc dokładnie wpływa ta terapia. Zastosowanie tej metody korzystnie wpłynie na lepsze ukrwienie i odżywienie mięśni i wiązadeł. W efekcie spadnie również napięcie mięśni. Natomiast rozproszenie Substancji p, spowoduje zmniejszenie bólu w konkretnych obszarach poddanych zabiegowi a także obniża ryzyko wystąpienia zwiększonego obrzęku. Ma to znaczący wpływ na prawidłową i szybszą regeneracje tkanek.

Pod wpływem zabiegów zwiększa się również produkcja kolagenu, sprzymierzeńca i nieodzownego czynnika, który znacząco wpływa na proces odbudowy, regeneracji uszkodzonych tkanek czy też wiązadeł. Dodatkowo warto wspomnieć także o tym, że terapia ta pozwala oczyścić organizm z substancji, które nie wspomagają a wręcz utrudniają proces leczenia na przykład kwasu mlekowego czy histaminy. Poprawia się mikrokrążenie i metabolizm działa sprawniej. W przypadku zwyrodnienia stawów( niezależnie czy pierwotnie czy wtórnie), terapia ta skutecznie rozpuszcza zwapniałe fibroblasty, czyli komórki tkanki łącznej właściwej.

Usprawnienie wielu procesów zdecydowanie przemawia na korzyść tej metody. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna i dzięki jej zastosowaniu można cieszyć się życiem bez bólu.

Stopka autorska: Fala uderzeniowa – http://www.bardomed.pl/Sprzet-rehabilitacyjny/Fale-uderzeniowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz