Jak farbować włosy – podstawowe zasady

Samodzielna koloryzacja ma wiele zalet. Jest szybka, wygodna, a co najważniejsze  niedroga, ale bardzo często popełniamy podstawowe błędy które w konsekwencji powodują jedynie rozczarowanie efektami. W tym artykule powiemy jakie najczęstsze błędy są popełniane i kiedy najlepiej udać się do fryzjera.

Reklama

Mamy późną jesień. Już niedługo święta oraz zabawy sylwestrowe. Podstawowym krokiem aby zadbać o wygląd przed świętami to farbowanie włosów. Chcąc zmienić kolor lub jedynie odświeżyć należy kategorycznie przestrzegać podstawowych zasad. Samodzielna zmiana koloru na włosach zniszczonych jest bardzo ryzykowna. Zniszczone włosy nie dopuszczają ciepłych odcieni farby, przez co kolor może wyjść zupełnie inny niż oczekiwany. Aby do tego nie dopuścić, przed koloryzacją musimy zregenerować włosy. Dodatkowo absolutnie musimy zrezygnować z produktów które mają w składzie amoniak i substancje amonopochodne.

Podczas nakładania farby będzie nas delikatnie swędzieć lub piec skóra głowy. Ale to uczucie minie po chwili. Jeśli jednak pieczenie nie przechodzi, a nawet nasila się koniecznie trzeba zmyć farbę. Jeśli i to nie pomoże musimy udać się do lekarza. Pamiętajmy aby przed malowaniem włosów zrobić próbę uczuleniową, czyli na małej części skóry nałożyć odrobinę farby i poczekać na reakcję. Jeśli nic się nie dzieje to bez obaw możemy malować włosy. Jeśli jednak odczuwamy długotrwałe pieczenie, kupmy inną farbę, dostosowaną do delikatnej skóry głowy (bez amoniaku).

Nie radzimy samodzielnie mieszać kolorów. Farby kupowane do domowego użytku nie są stworzone do ich mieszania. Producent nie da gwarancji efektu, który da się przewidzieć. Jeśli chcemy uzyskać unikalny kolor udajmy się do salonu. Fryzjer tak dobierze paletę kolorów, że wynik będzie dużo lepszy niż gdybyśmy zrobili to sami. Wynika to przede wszystkim z doświadczenia nabranego podczas wielu koloryzacji.

Najczęstsze błędy podczas samodzielnej koloryzacji:

  1. Nie uważamy na to o ile tonów zmieni nam się kolor włosów
  2. Farbujemy każdorazowo całą długość włosów, zamiast skupić się jedynie na odrostach
  3. Nie kontrolujemy upływy czasu, jaki podany jest na ulotce
  4. Tuż po koloryzacji robimy inne zabiegi które niszą pasma włosów, np. trwała
  5. Kupujemy za mało farby – nie wystarcza na pokrycie całych pasm a później wychodzą niedomalowane „placki”
  6. Ignorujemy odżywki i stabilizatory dołączane do opakowań, używając własnych (niedopasowanych)
  7. Zostawiamy otwarte opakowania farby „na następny raz”
  8. NIE CZYTAMY ULOTEK!

Zazwyczaj decydujemy się na samodzielne farbowanie ale z powyższego wynika, że jedynie fryzjer zagwarantuje nam efekt jakiego oczekujemy.

Stopka autorska: Fryzjer Jarosław

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz