Jakie felgi kupić – stalowe czy aluminiowe?

Dokonując wyboru pomiędzy felgami aluminiowymi i stalowymi kierowcy kierują się zawsze wieloma kryteriami. Które z felg są tak naprawdę lepsze?

Reklama

felgi aluminioweFelgi stalowe przegrywają z obręczami wykonanymi ze stopów lekkich przede wszystkim pod względem wizualnym. To właśnie alu felgi stanowią podstawę w tuningu wizualnym samochodu. Od odpowiedniego wzoru tych obręczy zależy charakter całego samochodu. Czy będzie bardziej nowoczesny, elegancki czy sportowy. Kierując się tymi kryteriami wyboru nowych kół do swojego auta koniecznie trzeba zapoznać się z ofertą włoskich firm, które są liderami w segmencie felg samochodowych. Co prawda, felgi te nie należą do tanich, ale uzyskany efekt wizualny po zastosowaniu tych kół doceni każdy kierowca.

Felgom stalowym nie można natomiast odmówić atrakcyjności pod innymi względami. Obręcze te wciąż pozostają dużo tańszym rozwiązaniem oraz, co ważne w odniesieniu do naszych wyboistych i dziurawych dróg, są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli zdarzy nam się pokrzywić felgę stalową, przywrócenie jej do stanu używalności sprowadza się zazwyczaj do kilku uderzeń młotka wykonanych przez doświadczonego pracownika wulkanizacji. Nikt nie wyobraża sobie, by takie same zabiegi można było wykonać w odniesieniu do felg aluminiowych. Obręcze te wymagają zastosowania zupełnie innych środków.

Żaden z wyborów nie jest w tym przypadku idealny. Albo musimy pogodzić się z większą wrażliwością felg aluminiowych na uszkodzenia mechaniczne, albo posiadać trwałe felgi kosztem gorszego prezentowania się naszego samochodu pod względem wizualnym.

Stopka autorska: Felgi stalowehttp://opon-market.pl/shop/products/178/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz