Film na sobotni wieczór

Nadszedł sobotni wieczór. Po długim tygodniu ciężkiej pracy oczekiwana sobota była dla mnie dniem, w którym postanowiłam nie robić nic, co w jakikolwiek sposób mogłoby zakłócić odpoczynek.

Reklama

klaps filmowyZaprosiłam do siebie brata z jego żoną. Chciałam spędzić miły wieczór. Wybrałam pizzerię, w której mieliśmy zamówić pizzę. Znalazłam kilka filmów tak, abyśmy mieli w czym wybierać. Kupiłam nawet dobre wino. Myślałam, że jestem dobrze przygotowana i że nic nie jest w stanie zakłócić mojego wieczoru. O 18.00 przyszli goście. Dobrze, że nie widziałam swojej miny, kiedy zobaczyłam, jak mój brat wyciąga z teczki formularze PIT i oznajmia, że musimy koniecznie się tym zająć, bo on chce dostać zwrot!

Dlaczego ja?

Musisz nam pomóc . Mamy odpowiednie formularze, rozliczamy się razem. Tylko nikt z nas nie wie, jak to wypełnić – oznajmił z błagalnym wzrokiem.

Dlaczego myślisz, że ja wiem? – zapytałam z rezygnacją w głosie. W myślach już zaczęłam żegnać się z winem, pizzą i filmem. Nigdy nie wypełniałam PITu sama. Zawsze ktoś robił to za mnie. Tym bardziej nie rozumiałam skąd pomysł, że ja mogę pomóc.

Do dzieła

Stwierdziłam, że nie będę się przeciwstawiać i że skoro mój brat chce wypełniać PIT – ja też skorzystam i wypełnię swój. Jako, że każdy z nas miał blade pojęcie od czego zacząć postanowiliśmy poszukać jakiegoś poradnika w Internecie. Okazało się, że jesteśmy ludźmi najbardziej nie na czasie! Otóż teraz już nikt nie wypełnia PITu sam. W Internecie roi się od darmowych programów, które pomagają wypełnić PIT. Rozliczenie z takim programem zajęło nam niecałe 40 min. Do tego od razu mogliśmy przesłać deklaracje do urzędu skarbowego. Byłam naprawdę bardzo szczęśliwa, kiedy okazało się, że wieczór wcale nie jest do końca zmarnowany.

Jest film

Wypełniając formularze otworzyłam wino. W międzyczasie zamówiłam pizzę. Obejrzeliśmy dwa filmy: „Dziennik zakrapiany rumem” z Johnym Deppem i polskiego „Kreta”. Filmy niekoniecznie spełniające moje oczekiwania pod względem rozrywkowym, ale za to oba bardzo dobrze nakręcone. Uznałam, że wieczór spędziliśmy bardziej ambitnie niż początkowo planowałam, ale czułam się w pełni usatysfakcjonowana.

Stopka autorska: Rozliczenie pit 37

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz