Finansowe problemy szarych obywateli

Nie zawsze w życiu jest kolorowo i nie zawsze wszystkie sprawy muszą układać się po naszej myśli. Część wydarzeń dnia codziennego umiemy przewidzieć, większą część zwyczajnie planujemy sami ale są też i takie, które spadają na nas, jak grom z jasnego nieba. Nie wiadomo skąd i nie wiadomo kiedy. Do takich wypadków losowych zaliczyć możemy kataklizm, a wraz z nim coraz powszechniejsze w naszym kraju powodzie, czy też nagłe zwolnienie z pracy w skutek upadku przedsiębiorstwa czy też redukcji etatów.

Reklama

radcy prawniNajczęściej, kiedy nasze życie zawodowe legnie w gruzach, w życiu prywatnym wcale nie jest lepiej i odwrotnie. Jednym z najczęstszych następstw problemów z pracą jest brak środków do życia. I o ile na produkty spożywcze zawsze się coś znajdzie, o tyle na opłatę rachunków, czy też pokrycie rat z zaciągniętego kredytu zazwyczaj nie starcza. Choćby człowiek dwoił się i troił, to i tak pierwszy miesiąc czy dwa nie należeć będą do spokojnych. A jeśli w trakcie ich trwania pojawią się większe zobowiązania finansowe do uregulowania i brak środków na koncie na ten cel, liczyć się musimy z następstwem działań o nazwie windykacja Kraków. Większość firm i instytucji, już po kilku monitach o zaległych płatnościach kieruje sprawę do firm windykacyjnych zlecając im ściągnięcie od dłużnika właściwej kwoty. Jeśli więc znajdziemy się w takiej sytuacji, lub też mamy świadomość możliwości jej wystąpienia, warto udać się po poradę do osób znających się na większości przepisów prawnych, a w szczególnych wypadkach także tych finansowych. Bez wątpienia taką pomoc może nam świadczyć radca prawny. Jego wiedza z wielu gałęzi prawa, jak i świadomość tego, gdzie i jak znaleźć odpowiedzi na większość nurtujących petenta kwestii zdają się być w tej sytuacji nieocenione. Jeśli dodamy do tego kilku, czy niekiedy wręcz kilkuletnie doświadczenie w tym zawodzie, to możemy spodziewać się otrzymania porady wręcz doskonałej.

Nie da się ukryć, że nawet najlepszy radca prawny nie jest w stanie doprowadzić do umorzenia należności, które zobowiązani jesteśmy pokryć z tytułu zawartej umowy z usługodawcą. Jeśli zdecydowaliśmy się na przykład na zakup mebli na raty, to nikt i nic nie jest w stanie sprawić, by część z tych rat została nam darowana przez sklep meblowy. W tym zakresie radca prawny może jedynie pomóc nam iść z daną firmą na ustępstwa w postaci wydłużenia terminu spłaty, czy też zmniejszenie wielkości kilku kolejnych rat. Czy taka forma jest dla nas korzystna? To już indywidualna sprawa do rozważenia.

Stopka autorska: radca prawny – http://www.kkpg.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz