Umowa z fotografem ślubnym – na co zwrócić uwagę?

fotografia ślubnaPo podjęciu decyzji o ślubie rzucacie się w wir ślubnych przygotowań i wyszukiwania fachowców odpowiedzialnych za oprawę tego wyjątkowego dnia. Jest to niezwykły czas, który na długo zapada w pamięci. Czas ten może przynieść wam wiele organizacyjnych doświadczeń które będą świetną „zaprawą w bojach” przed podejmowaniem małżeńskich decyzji.

Jednym z ważniejszych elementów oprawy weselnej jest wybór odpowiedniego fotografa ślubnego.  Chcemy, by zdjęcia ślubne były wykonane z najwyższą starannością oraz by fotografie ślubne były pamiątką na całe życie. Jak zatem wybrać fotografa ślubnego i na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy, by uniknąć przykrych niespodzianek w dniu ślubu.

Reklama

Każdy profesjonalny fotograf ślubny, przed podjęciem decyzji o współpracy proponuje spotkanie i rozmowę z parą młodą. Co powinno znajdować się w umowie? Jest kilka czynników, które zapewniają sprawny przebieg współpracy w dniu ślubu i satysfakcje obu stron. Przede wszystkim umowa powinna zawierać pełne dane osobowe, zarówno fotografa ślubnego ( w przypadku gry prowadzi działalność także dane firmowe ) oraz dane pary młodej. Należy także, konkretnie wpisać adresy i miejsca ceremonii ślubnej oraz miejsca gdzie będzie odbywało się weselne przyjęcie.

Ważnym punktem umowy, jest zapis w którym fotograf zobowiązuje się wykonać zlecenie osobiście. Gwarantuje nam to zbliżony poziom zdjęć, do tych które oglądaliśmy w portfolio wybranego fotografa ślubnego.

Konieczne jest również określenie konkretnej daty oddania prac, zabezpiecza to nas przed długim oczekiwaniem na zdjęcia. W umowie, należy także określić konkretnie liczbę i rozmiar oddawanych zdjęć. Te kilka elementów pozwala nam, po podpisanej umowie spać spokojnie i śnić o wspólnej przyszłości.

Stopka autorska: fotograf ślubny – http://www.slub.qben.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 6)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz