Fotograf ślubny w wersji tańszej i droższej

Wysyp fotografów ślubnych, jaki nastąpił przez ostatnie kilka lat, jest do prawdy imponujący. Często się dowiaduję, ze znajomy znajomego pracuje to tu, czy tam i dorabia jako fotograf ślubny, bo zakupił niedawno aparat cyfrowy.

Reklama

oltarz

Problem mają pary poszukujące profesjonalisty na swój ślub, który wykona porządnie usługę i przy okazji nie wyciągnie z ich kieszeni całej zawartości papierkowej. Problematyczne jest czasem odsianie tych dobrych od tych bardziej amatorskich fotografów. Pierwsza selekcja odbywa się na podstawie zdjęć ze strony internetowej – na miniaturach nie zawsze widać wszystkie szczegóły, może okazać się, że to samo zdjęcie w albumie będzie wyglądało dużo gorzej na żywo, w albumie, bo okaże się nie dopracowane lub nie do końca ostre. Wyznacznikiem jakości zdjęć powinny być zawsze odbitki fotograficzne lub wydruki, nie należy sugerować się wyłącznie zdjęciami na stronie. Fotograf ślubny powinien udostępnić także umowę do wglądu, by potencjalny klient wcześniej mógł się z nią zapoznać i ewentualnie przedyskutować niektóre kwestie.

Co jest w cenie?

Poza ceną, ilością zdjęć, rodzajem albumu, czyli podstawowymi sprawami, z jakimi wiąże się fotografia ślubna, klient musi wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz . Musi zapytać, czy fotograf ślubny posiada zezwolenie na wykonywanie zdjęć w kościele. Na przykład wielu wykonujących sesje ślubne, to fotografowie zbliżeni raczej do fotografii amatorskiej, nie posiadają też odpowiedniego dokumentu wystawionego przez kurię, zezwalającego na swobodne wykonywanie zdjęć w kościele. Nie chodzi tu o używanie aparatu w świątyniach, tylko o wykonywanie zdjęć w czasie liturgii. Zezwolenie, czy raczej zaświadczenie wydawane jest przez kurię organizującą kurs dla fotografów i kamerzystów, mający na celu przygotowanie do wykonywania zdjęć podczas ceremonii ślubnej, chrztu itp.

Fotograf ślubny, który nie odbył kursu, nie wie o pewnych wzorach zachowania i kultury pracy w tego typu obiektach w czasie mszy. Może nie zdawać sobie sprawy z tego, jaką rolę odgrywa jako uczestnik wydarzenia, jakim jest ślub. Osoba nie znająca przebiegu ceremonii może nie być przygotowana na niektóre elementy, przez co może nie wykonać właściwie niektórych ujęć oraz może popsuć atmosferę ślubu poprzez nie odpowiednie zachowanie. Dlatego radzę zwracać uwagę przy podpisywaniu umów na ten właśnie szczegół.

Stopka autorska: Fotograf ślubny – http://www.foto-reporter.pl/oferta.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz