Nowoczesne fototapety

fototapetaNowoczesne fototapety praktycznie w żadnym stopniu nie są podobne do tych znanych nam sprzed kilku lat. Wykonane są z materiałów wyjątkowo odpornych na plamy oraz wilgoć dzięki czemu bez obawy możemy je zamontować na przykład w łazience czy kuchni. Dzięki nowoczesnej technice zastosowanej w fototapetach nie tracą one koloru przez wiele lat, a co ciekawsze bardzo często nie są one montowane na stałe czyli można je w dowolnej chwili przenieść np. podczas przeprowadzki.

Struktura nowoczesnej fototapety

Ciekawostką, do tej pory niedostępną na rynku są fototapety o wytłaczanej strukturze, tak zwane strukturalne, które imitują materiały takie jak piasek, len czy skórę. Dla wielbicieli standardowych wielkoformatowych obrazów pozostają zawsze te wykonane na błyszczącej lub matowej folii. Co raz popularniejszym zastosowaniem fototapet staje się umiejscawianie ich na meblach czy też drzwiach. Osiągnięty w ten sposób efekt pozwala i łatwy i tani sposób adaptować stare drzwi do nowego wystroju wnętrza.

Reklama

Jaki mamy możliwości jeśli chodzi o wzory?

Okazuje się że wachlarz możliwości jest praktycznie niekończący się. Minęły czasy kiedy na większości tego typu dekoracji widzieliśmy wieżę Eiffla czy standardowe pejzaże. Dziś bardzo popularnymi wzorami są kwiaty, abstrakcje czy również reprodukcje znanych dzieł. Natomiast totalną nowością jest możliwość umieszczenia na fototapecie zdjęć z naszej domowej fototeki. Dodatkowo firmy zajmujące się tego typu ozdobami zazwyczaj za darmo zmieniają w nich odcienie czy nawet kolorystykę. Fototapety ścienne polecane są osobom które chcą aby ich wnętrza były nowoczesne i ożywione.

Stopka autorska: fototapety – http://www.kandd.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Jak chcecie mieć dobrze wykonaną i naklejoną fototapetę, to zlecajcie to sprawdzonym firmom. Nie trudno bowiem zniszczyć dobry wygląd.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz