Z jakich materiałów buduje się garaże?

Garaże to miejsca, gdzie zostawiamy swoje samochody. Kierują nami różnorodne pobudki, powodujące że postanawiamy tam trzymać samochód. Oczywiście nie zawsze mamy możliwość pozostawienia samochodu w wymarzonym garażu. Zatem przyjrzyjmy się jakie są garaże w chwili obecnej i dlaczego jedne są lepsze od innych.

Reklama

garażeZanim zaczniemy jednak wymieniać rodzaje garażów, elementy z jakich są budowane, przyjrzyjmy się gdzie możemy postawić lub w jakim miejscu możemy kupić garaż.

We współczesnym budownictwie, większość bloków mieszkalnych ma garaże w tym samym budynku co mieszkania. Naturalnie powoduje to że możemy w dość szybki i komfortowy sposób dostać się do swojego samochodu. Mamy jednakże dwie możliwości dojścia do garażu: nie opuszczając klatki schodowej, oraz co jest naturalne, musimy ową klatkę schodową opuścić. W pierwszym wypadku nasz samochód będzie posiadał miejsce garażowe, nie będziemy mieli własnego pomieszczenia garażowego. W drugim przypadku, garaż będzie tylko nasz, będziemy mogli, oprócz auta, pozostawić w nim wiele innych przedmiotów, związanych z akcesoriami motoryzacyjnymi.

Inna opcja, to stojące gdzieś na uboczu szeregi garaży. Tego rodzaju garaże powstawały zazwyczaj w okresie Polski Ludowej, władza nie budowała bloków z garażami, toteż ludzie musieli inaczej kombinować. Tego typu lokalizacja garażu jest niezwykle uciążliwa, trzeba sporo przejść, zanim odpalimy swoje ukochane autko.

Kiedy mówimy o domach jednorodzinnych sytuacja jest zgoła odmienna. Domy starsze, posiadają zazwyczaj garaże w części piwnicznej, z kolei większość, którzy obecnie budują nowoczesne domy, stawiają na postawienie garażu wolnostojącego.
Skoro wiemy już więcej o garażach, to warto dowiedzieć się chociaż trochę o tym, z jakich materiałów, można wykonać garaże.
Standardowe, najczęściej spotykane garaże, są wykonane z betonu. Są one najlepsze, samochód w takim garażu ulega najmniejszej degradacji.

Z kolei dla kogoś, kto nie ma zbyt wiele pieniędzy, doskonałym pomysłem są garaże blaszane. Garaże blaszane, co prawda są wykonane ze słabszego materiału niż beton, jednakże musimy zdawać sobię sprawę, iż warto zdecydować się na tego rodzaju konstrukcję, szczególnie jeżeli nasze auto nie jest zbyt drogocenne.

Ostatni rodzaj garażu, jaki możemy znaleźć, to te zbudowane z drewna. Drewniane garaże to pozostałości po dawnych czasach, kiedy były wielkie problemy z materiałami budowlanymi. Dzisiaj jednak mało kto, decyduje się na postawienie konstrukcji, typowo z drewna.

Stopka autorska: garaże blaszane – http://www.garazeinterstal.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz