Gdzie i jak można kupić domenę internetową?

Jeśli myślisz o stronie internetowej, wizytówce, sklepie bądź blogu, to potrzebujesz domeny internetowej. Bez tego się nie obejdzie – jakoś trzeba Cię znaleźć w internecie i jakoś będzie się trzeba promować. Skąd zatem wziąć domenę, gdzie i jak ją kupić? Tego dowiesz się z tego tekstu. Ale zanim do tego dojdziemy, w pierwszej kolejności, musisz wiedzieć, jakiej domeny potrzebujesz – po prostu wymyśl sobie kilka opcji, które potem będzie można kupić.

Reklama

domena internetowaPodstawowym sposobem na uzyskanie domeny jest jej zarejestrowanie u któregoś z rejestratorów. Wybór jest obecnie bardzo duży, zatem będzie w czym wybierać.  Oferty będą różnić się najczęściej: ceną, promocjami, dostępem do usług dodatkowych (np. hosting) i pomocą techniczną lub jej brakiem. Zanim zdecydujesz się na rejestratora sprawdź, jakie ma promocje i ich zasady oraz jaki jest regulamin rejestracji.

Może okazać się, że tanie domeny w rzeczywistości będą kosztować Cię dość sporo za rok, gdy przyjdzie czas na ich odnowienie. Nie daj się też skusić na usługi dodatkowe – bardzo możliwe, że wcale ich nie potrzebujesz i nie będziesz potrzebować w najbliższym roku (np. hosting możesz już mieć wykupiony gdzie indziej). Gdy już wybierzesz rejestratora, sprawdź, czy domena, którą chcesz zarejestrować jest dostępna. Jeśli okazało się, że jest zajęta, to masz dwie możliwości. Pierwsza to wybór innej domeny. Druga próba odnalezienia właściciela domeny i zapytanie go, czy nie zechce Ci domeny odsprzedać.

Kolejna sposób na zakup domeny to Allegro. Jest tam wiele ofert osób, którym ich domeny nie są już potrzebne lub po prostu zajmują się handlem domenami i Allegro to miejsce, gdzie sprzedają. Warto tam zajrzeć, gdyż można kupić ciekawą domenę w atrakcyjnej cenie.  Tanie domeny można znaleźć również na typowych giełdach domen. Najpopularniejszą z nich jest AfterMarket. Oba te miejsca, Allegro i giełdy, są dobrym źródłem na znalezienie indywidualnych sprzedających i możliwość porozmawiania z nimi o zakupie interesującej nas domeny w atrakcyjnej cenie.

Stopka autorska: hosting – https://www.chmurka.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz