Gdzie najtaniej kupiować waluty?

Możliwość spłacania hipotecznych kredytów walutowych bezpośrednio w walucie obcej może przynieść kredytobiorcom nie lada oszczędności. Takie udogodnienia dla setek osób posiadających kredyty w euro, dolarach czy we frankach szwajcarskich, w ostatnim czasie wprowadziła nowa ustawa dotycząca spreadów walutowych.

Reklama

walutaDotychczas, kredytobiorca zmuszony był liczyć na korzystne kursy walut w bankach, bowiem tylko w ten sposób możliwa była spłata kolejnych rat kredytu. Dziś klient może przelać na konto kredytowe ratę wyrażoną bezpośrednio w walucie obcej. To, gdzie ją kupi jest jego indywidualną sprawą. Może więc znaleźć kantor, w którym znajduje się bardzo korzystny kurs. Pojawia się przy tym problem, gdzie najtaniej można kupić waluty? Takie pytanie zadają przede wszystkim kredytobiorcy obciążeni hipotecznymi kredytami walutowymi.

Walutę obcą można kupić w:

  • Kantorze tradycyjnym,
  • W okienku bankowym,
  • W sieci internetowej, korzystając z usług kantorów online.

Najbardziej korzystne kursy walut posiadają e-kantory, działające w przestrzeni internetowej. Wirtualny kantor może sprzedać walutę taniej, niż kantor tradycyjny, przez co klient oszczędza. Kantory online nie naliczają zwykle prowizji za dokonane transakcje wymiany. Ich źródłem zarobku jest stała, stosunkowo niska opłata za każdą wymianę waluty dokonaną za ich pośrednictwem. Klient nie musi się kłopotać poszukiwaniem kantoru tradycyjnego, w którym będzie mógł nabyć potrzebą walutę. Niejednokrotnie w kantorach brakuje danej waluty, co jest problemem dla osób spłacających wysokie raty kredytowe. Muszą wówczas odwiedzić kilka kantorów w swoim mieście, aby „uzbierać” niezbędną kwotę pieniędzy wyrażoną odpowiedniej walucie. Kantory online za to zawsze mają dostępną każdą walutę, którą dokonują obrotu. Przepływ środków finansowych pomiędzy wirtualnymi kantorami a kontem klienta, jest ponadto bardzo szybki. To najprostszy sposób zakupu taniej waluty.

Walutę możemy też nabyć na rynku światowym, korzystając z profesjonalnej platformy wymiany w Internecie. Tam również ceny walut obcych są przystępne.

Najdrożej zaś franki szwajcarskie, euro czy dolary amerykańskie zakupimy w bankach. Nie są one konkurencyjne względem stacjonarnych kantorów, ani tym bardziej w stosunku do kantorów internetowych. Kursy walut w bankach mogą przyprawić o zawrót głowy. Osoba niezaznajomiona z wysokością kursów w kantorach może jednak zakupić walutę, nieświadoma faktu, jak wiele w ten sposób przepłaca.

Stopka autorska: kursy walut – http://www.ekursywalut.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz